Babaeskili Taekwondocular 3 Madalya aldı

15
Babaeskili sporcular başarılara doymuyorlar. Babaeskili Güreşçi Sait Er’in Veteranlar Dünya 2.’si olmasından sonra uluslar arası bir başarı da Babaeski Taekwondo Takımı’ndan geldi
HABER MERKEZİ
Tekirdağ’ın Çerkezköy Belediyesi’nin bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği “30 Ağustos Zafer Bayramı 1. Uluslar arası Taekwondo Şampiyonası” Çerkezköy Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Babaeski Spor ve Lüleburgaz Gençlik Spor oluşturduğu karma takım ile Çerkezköy’de düzenlenen “Zafer Kupası 1.Uluslararası Taekwondo Şampiyonasına” katılan taekwondocular bu turnuvada 3 madalya almayı başardı.
* Şampiyonada 320 sporcu madalya için ter döktü
Çerkezköy Belediyesi bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği “30 Ağustos Zafer Bayramı 1. Uluslar arası Taekwondo Şampiyonası” Çerkezköy Güzel Spor Kulübü öncülüğünde ÇTSO, İrmet Hospital ve Hyosung Firması’nın katkılarıyla gerçekleştirildi. Şampiyonaya kardeş ülkeler Azerbaycan ve Ukrayna’nın yanı sıra Türkiye’den 13 İl’den 28 Takım katıldı. Turnuva’da; Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, İstanbul, Bursa, Ankara, Kocaeli, Sakarya, Kütahya, Manisa, Yalova, Eskişehir illerinden toplam 320 sporcu mücadele etti.
* Şampiyona’dan 3 Madalya alarak döndüler 
Oldukça zor ve çekişmeli geçen maçların sonunda Taekwondocularımız Abdullah Veli Alp 68 Kilo Genç Erkekler 1.si, Beyza Nur Vardar 30 Kilo Minik Bayanlar 3.sü ve Senanur Vardar 44 Kilo Yıldız Bayanlar 3.’sü oldular. Derece alan sporculara madalya ve şiltleri Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Emniyet Müdürü Murat Ogan, Çerkezköy Jandarma Komutanı jandarma Binbaşı Rüştü Eryılmaz ve Taekvando Federasyonu Merkez Hakem Komitesi Üyesi Şerafettin Dilber tarafından verildi.
Düzenlenen şampiyonanın sporculara olumlu etkiler verdiğini ve sporcuların kendine güveninin arttığını söyleyen Babaeski Spor ve Lüleburgaz Gençlik Spor Taekwondo Antrenörü Kazım Taşkın; “Sporcularımız, Çerkezköy’de bu yıl ilki gerçekleşen bu uluslar arası şampiyonada hem tecrübe kazandılar hem de kendileri için anlamlı bir işe imza attılar. Başarılarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tüm sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi. (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.