Babaeski’den Can Ataklı ve Mustafa Mutlu Rüzgârı geçti

11
Geçtiğimiz Perşembe günü Vatan Gazetesi Yazarları Can Ataklı ve Mustafa Mutlu Babaeski’deydi.
Babaeski’deki bu toplantıya; CHP’nin İl Başkanı Vecdi Gündoğdu başta CHP Babaeski İlçe Başkanı Ozan Yetkin Hazar, Oda Başkanları ve birçok Belediye Başkanı ve partili de katıldılar.
Dereden tepeden söyleşi şeklinde geçeceği beklenen bu toplantı CHP’yi eleştiren boyutlara ulaşınca tepkiler yükseldi.
Söyleşi kısmından sonra sorulara geçildi. Tepkisel sorular çoğunluktaydı. CHP’nin tartışılmasına yükselen tepkiler tahammülsüzlüğe çarpıcı bir örnek teşkil etti.
Ulusal gazeteciler tartışmaya tahammül beklerken yükselen tepkilere çok şaşırdılar.
Toplantı sonrası konuk gazetecilerle  tanışarak bir süre sohbet ettik.,
Beş yıla yakın bir süredir Yeşilyurt Gazetesi’nde köşe yazıları yazdığımı söyledim. Fahri muhabirlik yaparak haberlerimle de gazeteme katkı yaptığımı söyledim. 
Gazetemizin yayın politikasını anlattım. Yeşilyurt’un Ulusal gazete gibi olduğunu söyleyerek başarılar dilediler.
Gazeteciliğe başlayalı 5 yıl oldu. Şimdiye kadar birçok ulusal yazar-çizerle tanıştım. Ancak Mustafa Mutlu kadar beni etkileyen olmamıştı.
Dobra dobra konuşması çok etkileyici. O gün yayınlanan köşe yazımı okuyarak hatalarımı söyledikten sonra beğenilerini ileten başka bir ulusal yazarla tanışmamıştım. Mustafa Mutlu o günkü Yeşilyurt’u alarak inceleyeceğini ve söyledi.
Benim için bu büyük bir mutluluktu. 
Can Ataklı da gazetemizi inceledi ve beğenilerini söyledi. Üstadım ben adam yokluğunda köşe yazarlığı yapıyorum, sizin gibi üstatların seviyesine gelme hayaliyle çalışıyorum” deyince ,” deme öyle yav, Yerel gazetecilik çok zor ama seni olgunlaştırıp yetiştirecektir” dedi.
Babaeski’den Can Ataklı ve Mustafa Mutlu Rüzgârı geçti. Bana da bir şeyler kattı. Sizlerle paylaşmak istedim. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here