Babaeski’deki zarar tespit edilmeye başlandı

26
Kırklareli’nin Babaeski İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan yaşanan sel felaketi ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti;
HABER MERKEZİ
“5 Şubat 2013 Salı günü sabaha karşı gerçekleşen sel felaketinde Kırklareli Afet Müdürlüğü Ekipleri Zodyak botlarla, akabinde Babaeski İlçe Kaymakamlığı Hizmet Götürme Birliği, Babaeski Belediyesi ve çevre belediyelerden alınan iş makineleriyle mahsur kalan vatandaşlarımız kurtarılmaya başlanmıştır.
Vatandaşlarımıza Afet Müdürlüğü’nün sağladığı kaynaklarla sel felaketinin olduğu 5 Şubat 2013 Salı günü 500 kişilik kahvaltı, 500 kişilik öğle yemeği ve 500 kişilik akşam yemeği verilmiştir. Bunun dışında talep olduğu kadar ekmek ve su dağıtımı yapılmıştır. Ayrıca bunların yanı sıra iş makineleriyle suların bir an önce tahliyesi için gerekli çalışmalara devam edilmiştir.
6 Şubat 2013 Çarşamba günü ise suların büyük miktarda çekilmesinden sonra evlerdeki suların boşaltılması için Afet Müdürlüğü, Babaeski Belediyesi ve çevre belediyelerden temin edilen su motorları ve vidanjörler ile suların tahliyesine başlanmıştır. İş makineleri suların tahliyesi ve yaşamın normale dönmesi için gerekli çalışmaları yapmışlardır. 
Babaeski İlçe Kaymakamlığı tarafından sel felaketi nedeniyle oluşan afet zararlarının giderilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması ile tespit için komisyonlar oluşturulmuş ve bu komisyonlar 6 Şubat 2013 Çarşamba günü itibari ile çalışmalara başlamışlardır. 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.