Babaeski’de TDH üye sayısı 500’e yaklaşıyor

11
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün Ocak ayında kuracağı Türkiye Değişim Hareketi, partileşmeden Babaeski’de yoğun bir üye katılımıyla beklenmedik bir hamle yaptı.

 


Her geçen gün üye sayısını arttıran TDH, Babaeski’de daha şimdiden, 424 üye sayısına ulaştı.
Partinin Ambleminin Tan yeri ağarırken “doğan güneş” olarak düşünüldüğünü ve TDH’nın parti amblemini halkın belirlediği duyumları halkımız arasında konuşuluyor.
TDH’nın kurucu Babaeski ilçe Başkanı Mustafa Soyhan Gazetemize verdiği demeçte şunları söyledi; “Genel Başkanımız Sayın Mustafa Sarıgül önderliğinde kurulan Türkiye Değişim Hareketi (TDH) partileşme sürecini hızla tamamlamış, ülkemizin 81 ilinde ve tüm ilçelerinde; yönetim kurulları, kadın kolları ve gençlik kolları oluşturulmuştur. İktidara hazırlık çalışmalarını süratle sürdürmektedir. Ocak 2010 tarihi içerisinde partileşme sürecini tamamlamış olarak 50 bin kişi ile birlikte Ankara’da İçişleri Bakanlığı’na parti kuruluş dilekçesi verilecektir.  İlçe Başkanı Sayın Mustafa Soyhan önderliğinde örgütlenmesini tamamlayan Babaeski Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Hacı Hasan Mah. Cami Meydanı, Ziraat odası karşısındaki hizmet binasında faaliyetlerini yürütmeye başlamıştır.
Kuruluşundan bu yana kadar geçen kısa sürede halkımız tarafından çok büyük ilgi ile karşılanmış, üye sayısı 424’e ulaşmıştır. Halkımızın hareketimize göstermiş olduğu güvene teşekkür ediyoruz.
Sosyal demokrat düşünceye sahip partimizin temel hedefi;
– Topluma güven veren,
– Ulusal uzlaşmayla halkın geleceğe umutla bakmasını sağlayan,
– Ayrışma yerine bütünleşmeyi getiren,
– İnançlara saygılı Laikliği,
– Üretimi, adaleti, paylaşmayı,
– Özgürlükleri ve demokrasiyi öne çıkaran,
– Kutuplaşmayı sona erdiren,
– Halkın ekonomik ve sosyal sorunlarını öne çıkaran,
– Siyaseti demokratik hale getiren ve halkla buluşturan,
– Ulusal birlikten yana herkesi kucaklayan,

bir hareket olarak çalışmalarına devam edip, ilk seçimde iktidar olacaktır. Bu vesile ile tüm Babaeski halkına katılımlarından dolayı şükran ve sevgilerimizi sunuyor ve Sevgi kazanacak diyoruz” (öb)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here