Babaeski’de, “Minikler Futbol Turnuvası” başladı

22
Babaeski Belediye Başkanlığı’nca “40.Tarım Festivali” sportif etkinlikler kapsamında organize edilen “Minikler Halı Saha Futbol Turnuvası” başladı.

HABER MERKEZİ
Çevre İl ve İlçelerden yoğun olarak katılımın olduğu iki grupta halinde oynanan müsabakalarla turnuvada birbirinden yetenekli minik futbolcular oyun zekâları ve mücadeleleri ile izleyicilerin büyük beğenisini topladılar.
İlk gün gerçekleştirilen müsabakalarda Edirne Köprüce spor ve Kırklareli Kaya spor 5-5 berabere kalırken günün ikinci maçında Lüleburgaz Yıldırım spor rakibi Edirne Köy Hizmetleri spor’u 8-1 gibi farklı bir skorla yenmeyi başardı.
Minikler Halı Saha Futbol Turnuvası festival süresince devam edecek olup, futbolseverleri Uğur Mumcu Halı Saha tesislerinde zevkli müsabakalar bekliyor.
Ayrıca Festival öncesi ve festivalde final müsabakaları olmak üzere Briç ve Sokak Basketbolu turnuvaları da önümüzde ki hafta başlayacaktır.
Turnuva programları ve maçlar hakkında detaylı bilgileri Babaeski Belediye Başkanlığı web sitesinden sporseverler alabilirler.
Sportif faaliyetlerde başarılı olan takımlara ve oyunculara Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından çeşitli ödüller verilecektir.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı spor turnuvaları ile ilgili yaptığı açıklamadan şunları belirtti.
“Amacımız ilçemizde sportif faaliyetlere daha fazla destek verilmesi ve gençlerimizi spora teşvik etmek, spora yönlendirmektir. Spor insanları birbirine yakınlaştırır ve kaynaştırır. Sağlıklı bir toplum olmak istiyorsak spora gereken önemi vermeliyiz. Anne ve babalar hiç tereddüt etmeden çocuklarınızı spor yapmaya teşvik edin. Göreceksiniz ki kazanan sizler olacaksınız. Gençlerimizi kahve ortamından ve internet belasından kurtaralım. Hep beraber gençlerimize ve çocuklarımıza sahip çıkalım onları topluma faydalı birer fert olarak yetiştirelim. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi eksiksiz olarak yerine getirmelidir.” (öb)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here