Babaeski’de Kuduz Aşılamaları devam ediyor

14
Babaeski İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilçe merkezi, belde ve köylerinde 01 Mart 2012 tarihinde başlatılan kedi ve köpeklere Kuduz Aşılama çalışmaları 01 Mayıs 2012 Salı günü sona erecek. 
HABER MERKEZİ
Başlatılan çalışmalar kapsamında bugüne kadar 2 bin 357 adet kedi ve köpek aşılandı.
Babaeski İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekim Fevzi Atmaca yaptığı açıklamasında;
“Bir insan veya hayvanı ısıran kuduz şüpheli hayvan, en kısa süre içerisinde mutlaka İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri’ne veya Belediyelere/Muhtarlıklara bildirilmelidir. Köpek ve kedilerin koruyucu olarak Kuduz’a karşı her yıl aşılanmaları gerekir. Koruyucu aşı ile hayvanlar 2 aylık olduktan sonra aşılanır ve aşı 1 yıl korur. Hayvan sahiplerinin,  köpek ve kedilerine Kuduz Aşısı yaptırmaları 5996 Sayılı kanun gereğince zorunludur aksi takdirde idari para cezası verilmektedir. Kuduz Aşılaması için Serbest Veteriner Hekimlerden de hizmet alınılabilir.
Bu kapsamda belirtilen tarihler arasında İlçe Müdürlüğümüz tarafından kedi veya köpeğine kuduz aşısı yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın hafta içi her gün saat 15.30’dan sonra İlçe Müdürlüğümüze bizzat başvurmaları gerekiyor.” (s)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here