Babaeski’de, Köy Muhtarları “İmar Uygulamaları” konusunda bilgilendirildi

19
Kırklareli Valiliği’nin öngörüleri doğrultusunda il merkezinde düzenlenen “Köy Muhtarlarını Bilgilendirme” Toplantısı Babaeski’de de yapıldı.


Özkan Başaran

İmar Kanunu ve Uygulamaları konusunda düzenlenen toplantılardan İl Merkezinde yapılanına Vali Cengiz Aydoğdu, başta olmak üzere Vali Yardımcıları, İl Jandarma Alay Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ile Köy Muhtarları katıldılar.
Babaeski İlçesi’nde de, aynı amaçla Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya da Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ve Köy Muhtarlarının yanı sıra; İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Osman Yeter Somer, Mimar Sevgi Eren-Müberra Akkaya, İnşaat  Teknikeri Arif Oktay ile İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Taşkın, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ercan Oraltay katıldılar.
Toplantıda Ercan Oraltay ve Osman Yeter Somer, Köy Muhtarlarını; İmar Uygulamaları, Eğitim-Öğretim, Tarımsal Üretim ve Hayvancılık konularında bilgilendirdiler. Müdür Osman Yeter Somer’in konuya hakimiyeti ve anlatım üslubu çok öğreticiydi.
Taşağıl Muhtarı Toplantı sonunda bir istekte bulundu. Babaeski Esnaf Sanatkarlar odası Başkanı Türkay Topal’ın Pancarköy Muhtarına hakaret içeren sözler söylediğini ve bunu muhtarlar olarak kınamak istediklerini söyledi. Konu hakkında Söz Alan Pancarköy Muhtarı Necati Parlak, Esnaf Sanatkarlar Odası Seçimi sırasında Türkay Topal’ın kendisini rencide edici sözler söylediğini hatırlatarak kendisini şiddetle kınadığını sözlerine ekledi.
Toplantının sonunda, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, tüm Muhtarlara, Atatürk’ün çerçeveli posterini verirken, İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Osman Yeter Somer’de, Babaeski İlçesinin en kıdemli Muhtarı olan Yeniköy Muhtarı Mehmet İhsan Kanat’a, üzerinde Atatürk’ün fotoğrafının yer aldığı bir plaket verdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here