Babaeski’de ihtiyaç sahiplerine yardım

14
Babaeski Kaymakamı Asım Alkan, ”Yardımlarımız 2011 yılında da devam edecek” dedi.

Kaymakam Alkan:
”Yardımlarımız 2011 yılında da devam edecek”

Alkan, yaptığı açıklamada, Babaeski Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın ihtiyaç sahibi insanların yanında olduğunu söyledi.
Yardımlarının 2011 yılında da devam edeceğini vurgulayan Alkan, şöyle devam etti:
”Bu yardımların mümkün olduğu kadar ihtiyaç sahiplerine yapılması için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Mahalle ve köy muhtarları tarafından vakfa verilen dilekçeler baz alınsa da yardım yapılacak ailelerin dosyası yapılmaktan sonrada incelemeye tabi tutuluyor. Yardımlarda yalnızca muhtarların verdiği dilekçeler baz alınmıyor.
Bizler bu yardımı gerçekten hak eden aileleri belirleyip, yardımların amacına ulaşması için gayret gösteriyoruz. Kış mevsiminin başladığı şu günlerde ihtiyaç sahiplerine kömür dağıtılmaya başlandı. İlçemize gelen üç kamyon kömür öncelikle merkez olmak üzere 48 aileye dağıtımı yapıldı. İlçeye kömür parti parti gelmeye devam edecek. Bizlerde gelen bu kömürü öncelikli olarak merkezdeki ailelere dağıtıp daha sonra köylerde dağıtmaya başlayacağız.”
Ramazan ve Kurban Bayramında ihtiyaç sahibi ailelere kişi başı 50 lira yardım verildiğini anımsatan Alkan, şunları kaydetti:
”İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak okullarımızda ihtiyaç sahibi olan öğrenciler tespit ettik. Bir firma ile yapmış olduğumuz iş birliğiyle bin 76 öğrenciye kıyafet verildi. Ayrıca emniyetin oluşturduğu ‘Polis Abla’ projesi var. Bu projede her okulun bir polis ablası bulunuyor. Bu ablalar bulundukları okulda ihtiyaç sahibi öğrenciler tespit ederek tüm öğrenci ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İlçe dışı ya da il dışında bir hastaneye sevk edilen hasta vatandaşlarımız, sevklerini getirdikleri taktirde beklemeksizin yol paraları ödenerek, sağlık kuruluşlarına gitmeleri sağlanmakta.” aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here