Babaeski’de hoşgörü koalisyonu

18
Babaeski’nin Hacı Hasan Mahallesindeki Apak Ticaret siyasi hoşgörünün odak noktasıydı.
HABER MERKEZİ
CHP Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren ve Ak Parti İlçe Başkanı Vehbi Tamerol’u buluşturan Apak Ticaret’in sıcak ortamı Babaeski siyasetindeki demokrasi anlayışını gözler önüne serdi.
Kentin meşhur Erkek kuaförü Adem Eken ve Babaeski Siyasetin duayenlerinden İsmail Yılmaz’ın da bir araya gelerek sohbet ettiklerini gören Apak Ticaret’in ortaklarından Ahmet Apak; Babaeski halkının bu siyasi hoşgörü ortamına hasret olduğunu dile getirdi.
Babaeski siyasetinin güçlü partilerinin en yetkili isimlerini buluşturan ise samimiyet ve hoşgörüydü Babaeski’de oluşan bu örnek siyasi tablonun Türkiye’nin her yerinde yaşanmasını dileklerini ortak görüşleri olarak kaydeden İlçe Başkanları, toplumsal uzlaşı ve barışın gelişmesi için öncelikle siyasi örgütleri temsil edenlerin ve sivil kitle örgütlerinin fayda üretme noktasında bir arada olmaları toplum katmanlarındaki hoşgörü anlayışını da besleyecektir” dediler.
Konu hakkındaki görüşlerini dile getiren CHP Babaeski İlçe Başkanı Hasan Ali Eren “Siyasi Felsefem ve anlayışım toplumun tüm kesimleri ile diğer siyasi parti temsilcileri de dâhil olmak üzere göreve geldiğim günden bu yana sıcak ilişkiler kurma çabası içinde olmuştur. Bunu da başardığımı düşünüyorum. Bulunduğum konum İlçem için elbette diğer siyasi partilerle anlayış ve işbirliği içinde bulunmayı gerektirir. Bu anlamda da Karşılıklı saygı ve nezaket kuralları içinde hareket etmemiz lazım” dedi.
Ak Parti Babaeski İlçe Başkanı Vehbi Tamerol da konu hakkında şunları söyledi; “Babaeski’mizin münşeatları için toplumun bütün kesimleriyle işbirliğine varım” dedi.
Babaeski siyasetinin duayenlerinden İsmail Yılmaz ise “Birbirimizle aile bağlarımız var, komşuluk bağlarımız var. Cenazelerimizde beraberiz. Düğünlerimizde ve cemiyetlerimizde beraberiz. Babaeski’mizin büyümesi ve gelişmesi için aslında biz Babaeskililer birimize mahkûmuz. Beraber yaşamak zorundayız” dedi. 
Babaeski’nin sevilen erkek kuaförü Adem Eken ise konu hakkında şunları söyledi ; “Babaeski’nin çıkarları için siyasi hoşgörü havasının gelişmesi ve bu tür beraberliklerin devam etmesini istiyorum” dedi. 
Sohbete son noktayı koyan Apak Ticaret’in şirket Ortağı Ahmet Apak oldu. Uzlaşı havasının Babaeski’ye işyerimizden pompalanması beni de mutlu etti, diyerek sözlerine Başlayan Ahmet Apak sözlerine şöyle sürdürdü;” Bence Demokrasimizin gelişmesi için farklı görüşlerin aynı ortamda sohbet etmeleri hayati önem taşıyor. Babaeski’mizin çıkarları partiler üstü görülmelidir. Yerel siyasette kendimiz için değil, kentimizi için çalışmalıyız” dedi. (öb)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here