Babaeski’de Gece Eğitimleri sona erdi

19
Babaeski İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün 2012 Yılı Gece Eğitimleri Programı kapsamında 13 Mart 2012 ile 06 Nisan 2012 tarihleri arasında Babaeski’ye bağlı 31 köy ve 3 beldede Gece Eğitimleri düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Sona eren Gece Eğitimleri ile ilgili olarak Babaeski İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şunları kaydetti:
“Çiftçilerimize Toprak Analizinin Önemi, Tarımsal Desteklemeler, Tarım Sigortaları, Süne Mücadelesi, Hububatta Yabancı Ot Mücadelesi, Hububat Hastalıkları, Tarla Faresi Mücadelesi, Anız Yangınları ve Önlenmesi, Yem Bitkileri Yetiştiriciliği, Hasatta Dane Kaybının Önlenmesi ve Süt Sağım Hijyeni konuları sunum şeklinde yapıldı. Gece Eğitimleri’ne toplamda 1068 çiftçinin katılımı sağlandı.
Gece Eğitimleri’nde Babaeski İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziraat Mühendisi Üzeyir Güngör, Ziraat Teknisyenleri; M. Oktay Özdeğer ve Hüseyin Kahraman, Ziraat Mühendisleri; Halil Kaya, Özay Denizli, Gökhan Kuzu, Necla Ünsal, Gökalp Muzikacı, Metin Özkan, İsmail Aksu, Önder Tuncay, Şeyma Yüce ve Veteriner Hekim Emrah Üstüner görev aldı.
Her belde ve köyde yapılan 2 saatlik eğitimlerin sonunda çiftçilerimizden gelen sorular cevaplanarak konular üzerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.