Babaeski’de Domuz Gribi’ne karşı önlemler artıyor

24
Babaeski’de Domuz Gribi’ne karşı önlemler artıyor

Babaeski Ilçesi’nde de Ülke genelinde olduğu gibi domuz gribine karşı önlem alınıyor, bilgilendirme çalışmaları  sürdürülüyor.

Babaeski Ilçesi’nde, Domuz Gribi önlemleri çerçevesinde, Devlet Hastanesi, Sağlık Ocakları, Lise ve Ilköğretim Okullarından sonra; Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı bünyesindeki ekipler;

"Anti bakteriyel özelliğe sahip ilaçlarla, Şehirlerarası oto terminalini, Şehir içi toplu taşımacılığı yapan öğrenci servislerini, taksi duraklarını, otobüs duraklarını, tutunma yerlerini, bagaj bölümlerini, personelin fiziksel temasta bulunduğu yerleri ilaçladı."

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Saim Kırcı, Hastalığın Ülke genelinde etkili olduğu ama şuana kadar Ilçede ciddi bir vakaya rastlanmadığını belirterek, şunları söyledi.

"Oda olarak, Ilçemiz Sağlık Grup Başkanlığı ve Devlet Hastanesi Baş Hekimliğimizce yapılan görüşmelerde Domuz Gribi’nin ilçemizde yayılmasını önleyecek dezenfekte çalışmaları ile ilgili her türlü bilgi alış verişinde bulunduk. Ilçe Sağlık Grup Başkanlığı’nın vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda, Hastanemizde, okullarımızda yapılan dezenfekte çalışmalarının aynısını bugünden itibaren Ilçemizde toplu taşımacılık yapan tüm araçlarımıza uygulamaya başladık. Ayrıca Oda olarak Üyelerimize periyodik olarak, dezenfekte çalışmalarının gün aşırı yapılması için birer adet ilaçlama pompası ve Anti bakteriyel özelliğe sahip ilaçlar verilip, ilaçlamanın ne şekilde yapılacağı konusunda bilgilendiriyoruz. Şu ana kadar, Ilçemizde faaliyet gösteren, Bizim Öğrenci Kooperatifi, Köylerden Öğrenci taşımacılığı yapan Sistem Kooperatifi, Taksi Durakları, Halk Otobüsleri, Köylerden Ilçeye yolcu taşımacılığı yapan oto araçlarının dezenfekte çalışmaları devam etmektedir."

Dezenfekte çalışmalarını, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Saim Kırcı, Bizim Öğrenci Servisi Kooperatifi Başkanı Ismail Yılmaz ve Sistem Kooperatifi Başkanı Hasan Ayan Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte yerinde denetlediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here