Babaeski’de bugün Klasik Müzik Konseri verilecek

12
Kırklareli’nin Babaeski Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında ilçede ilk defa Klasik Müzik Konseri organize ediyor.
 
HABER MERKEZİ
Avrupa Kenti Babaeski hedefi doğrultusunda ilçede; Bale Kursu, Latin Dansları, Folklor Kursu, Tiyatro Kulübü, Türk Sanat Müziği Korosu, Ahşap Röleve Boyama Kursu gibi birçok etkinliği başarılı bir şekilde organize eden ve ilçe halkı tarafından büyük beğeni kazanan Babaeski Belediyesi Klasik Müzik Konseri ile ilçede farklı bir kültürel şölene daha imza atıyor.
2010 yılı Ağustos ayında bir araya gelen ve ekim ayından bu yana bölgede ve bölge dışında konserler veren, Konservatuar mezunları ve konservatuar öğrencilerinden oluşan Trakya Oda Orkestrası Şef Alper Çam yönetiminde bugün saat 20.00 Babaeski’deki Klasik Müzik dinleyicilerine keyifli dakikalar yaşatacak. 
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı etkinlik organizasyonu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Babaeski her zaman söylediğim gibi Trakya’da en çok kültürel,sanatsal etkinlik organize edilen,kültürel ve sanatsal etkinliklere daima sahip çıkan, kültürümüzü yaşatan örnek ilçelerden birisidir. İlçemizde kültürel sanatsal etkinliklere son derece önem vermekteyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi sanatsız bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Milletler sanatla, kültürle, edebiyatla beslenemezlerse yaşayamazlar. Kuruyup yok olurlar. Yani, çağlara ayak uydurmanın ve kendini geliştirmenin yolu önce sanattan geçmektedir. Bizde bu amaçla kültürel,sanatsal faaliyetlerimize aralıksız devam edeceğiz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here