Babaeski’de Altyapı Çalışmaları’nda sona yaklaşılıyor

22
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından yapımına geçen sene başlanan altyapı çalışmaları 1 yıllık kısa bir sürede hızlı bir şekilde tamamlanmak üzere…
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından yapımına geçen sene başlanan altyapı çalışmaları 1 yıllık kısa bir sürede hızlı bir şekilde tamamlanmak üzere.
2009 yılında göreve gelir gelmez önce altyapımızı değiştireceğiz diyen ve bu sözünü tutan Başkan Hacı yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi:
“Babaeski Belediyesi yaptığı çalışmalar ile Ülkemizde ve Trakya’da örnek bir belediyedir. Evet, sadece bir yıl gibi kısa bir sürede İlçemizin tüm kanalizasyon, içme suyu şebeke hattını yeniledik. Atık Su Arıtma Tesisimizin %80’ni tamamladık. Yeni Su Depomuzu, su kuyularımızı hizmete açtık. Bu yatırımlar bilgisayar başında yapılan yorumlar kadar kolay olmamaktadır. Bizler ailemizden, kendimizden fedakarlık vererek gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bizlere her türlü destek veren İller Bankası Genel Müdürlüğümüzle, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüzle, bizlere kapılarını açan, destek veren tüm kurumlarımızla ile tek hayalimiz olan Avrupa Kenti Babaeski’miz için mücadele etmekteyiz. Ben buradan vatandaşlarımıza şunları söylemek istiyorum. Sevgili Babaeskililer ilçemizdeki altyapı çalışmalarında sonlara yaklaşıyoruz. Bu süreçte bizlere destek olanda, bizleri en ağır şekilde eleştirenlerde oldu. Yerel Yönetimlerde sadece kendini ve kendi geleceğini düşünen yöneticilerden asla lider olamaz. Bizler sizlerin geleceğinizi düşünerek sorumluluk aldık, risk aldık. Büyük bir cesaretle önce altyapı dedik. Çünkü Babaeski’mizin altyapısı artık can çekişiyordu. Babaeski’mizin altyapısı bitik durumdaydı. Önümüzdeki haftadan itibaren tüm ana yollarımızı yapmaya başlıyoruz.2015 Nisan Ayı’ndan itibaren de en kolay iş olan ilçemizde üstyapı, makyaj çalışmalarını hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Bizlere vermiş olduğunuz destek ve sabırdan dolayı hepinize sonsuz teşekkür eder, saygılar sunarım.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here