Babaeski’de, “2023 Babaeski Vizyonu” son toplantısı yapıldı.

11
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde, Kaymakamlığı’nın organize ettiği, “2023 Babaeski Vizyonu” toplantısının sonuncusu gerçekleştirildi.

Özkan Başaran

Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Babaeski Kaymakamı Mustafa Demir, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Kırklareli Üniversitesi Babaeski Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlileri, İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Sancak, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Taşkın, Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Özün, Babaeskispor Kulüp Başkanı Murat Ömür Kavak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kamu Daireleri’nin birim Müdürleri, Kent Konseyi Yönetim Kurulu, Dernek ve Oda Temsilcileri katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, şunları söyledi;
“Bugün burada 2023 yılında görmek istediğimiz, gelecek nesillere Babaeskili olmalarından, Babaeski’de yaşamaktan zevk alacakları bir “Avrupa Kenti Babaeski’yi ” yaratmak için neler yapabiliriz, hangi alanlara öncelik vermeliyiz.
Babaeski’nin temel sorunları, güçlü ve zayıf yönleri, Babaeski’de yaratılabilecek fırsatlar, Babaeski’yi tehdit eden temel unsurlar konularını hep birlikte görüşmek, tartışmak için toplandık. Gelişen dünyayla birlikte yönetim anlayışının yerini artık yönetişim almıştır. Bunun ilçemizde gerçekleşmesi için başta Babaeski’de ve Babaeski dışındaki hemşerilerimiz olmak üzere sivil toplum kuruluşları kamu kurum ve kuruluşlarıyla el ele vererek ilçemizin kalkınması için birlikte çalışacağız.”
Toplantıda daha sonra sırasıyla; Atatürkçü Düşünce Derneği Babaeski Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Emre Con, “Çevre”, Babaeski Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Beyazıt Örgel, “Spor”, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Çakıcı, “Pozitif Ayrımcılığa İhtiyacı Olan Kesimlere Yönelik Hizmetler” ve Alpsa Tekstil Fabrikası Müdürü Naci Yavaş ise “Gelecekte Tekstil Sanayi” konularını sinevizyon gösterimi ile sundular.
Toplantının sonunda, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu’nca katılımcılara ikramda bulunuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here