Babaeski Ziraat Odası Başkanı Şahin Arslan oldu

49
Babaeski Ziraat Odası Meclis Üyesi, Yönetim Kurulu ve Başkanının seçildiği seçimler, 1 Şubat 2015 Pazar günü Saat 11.00’da başlayarak Çamlık Aile Çay Bahçesi Düğün Salonu’nda delegelerin katılımıyla gerçekleşti.
HABER MERKEZİ
Babaeski Ziraat Odası Meclis Üyesi, Yönetim Kurulu ve Başkanının seçildiği seçimler, 1 Şubat 2015 Pazar günü Saat 11.00’da başlayarak Çamlık Aile Çay Bahçesi Düğün Salonu’nda delegelerin katılımıyla gerçekleşti.
Babaeski’de Ziraat Odası Üyeleri’nin belirlediği 63 delege oy kullanarak yeni başkan ve yönetimini ve meclisini belirledi.
Seçimlerin başlamasından önce Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay’ın yaptığı konuşmanın ardından iki liste olarak Babaeski Ziraat Odası Meclis adayları oylandı. Yapılan seçim sonunda Şahin Arslan’ın liderliğindeki Babaeski Ziraat Odası Meclis Aday listesi 37 oy, diğer liste 26 oy aldı. 63 delegenin oy kullandığı seçim 37 oy alan liste kazandı.
Şahin Arslan’ın kazandığı liste de; Turgut Abalı, İbrahim Demir, Ertuğrul Can, Yaşar Güçlü, Gökhan Karayel, İsmail Arabacı, Hakan Altıntaş, Ercan Göç, Hasan Albayrak, Arif Okumuş, Şayip Tural, Mehmet Akcan, İlhan Koç, Zafer Çevik, Bilyamil Başkan, Sadettin Arslan, Şahin Avcu, Erdem Dal, İsmail Hakkı Öztürk, Cemal Yalçın yer aldı. Babaeski Ziraat Odası Meclisi’ne seçilen 21 üye kendi aralarında Başkan ve Yönetim Kurulu’nu blok liste olan liste ile oyladılar. Seçim sonucunda Babaeski Ziraat Odası yeni Başkanı Şahin Arslan seçilirken Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Şahin Arslan, Mehmet Akcan, İsmail Arabacı, Arif Okumuş, Yaşar Güçlü, Ercan Göç, Zafer Çevik. Yedekler’de, Gökhan Karayel, Şayip Tural, Cemal Yalçın, Turgut Abalı, Erdem Dal, Hakan Altıntaş, Bilyamil Başkan yer aldı.
Seçimlerin sonrasında konuşan Şahin Arslan gazetemize açıklamalarda bulundu;
“Buraya gelen bütün arkadaşlarımıza, bütün misafirlerimize ve özellikle delege arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ama en büyük teşekkürü de hak eden eşim ve çocuklarım. Çünkü benim delege bazındaki çalışmalarıma zaman fırsatı tanıyan, iyi değerlendirme konusunda bana yardım ettikleri için onlara da buradan teşekkür ediyorum. Delegeler ile daha çok vakit geçirme ve daha çok sorunları tartışma fırsatı buldum. Ama daha da önemlisi bu 37 tane delege kardeşimizin canı yürekten kutluyorum. Çünkü her ne kadar bir sürü çirkin tekliflerle karşı karşıya kalmış olsalar bile dimdik ayakta durdular. Kendilerine inandılar, ekibimize inandılar, üretime, emeğe inandılar. O yüzden onları ayrıca tekrar yürekten kutluyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Emek ve üretimin değerini bilen insanları daha da çoğaltacağız. 
* Emek ekibi Sloganı ile devam
Sloganımızla geçmiş dönemdeki Yağlı Tohumlar Seçimleri’nde de emek ekibi demiştik. Bu sloganımızı hiç değiştirmeyeceğiz. Çünkü bu ekip anlayışımızla, bu emek ve üretimin değerini bilen insanları daha da çoğaltacağız. Kendilerinin de bir hareket içerisinde olmasını sağlayacağız. Daha sonraki çeşitli, bizi ilgilendiren, tarımı ilgilendiren konularda da birlikte hareket edeceğiz. Kesinlikle 63 kardeşimizi de kucaklayacağız. Onları yönetim toplantıları dahil olmak üzere, meclis toplantıları dahil olmak üzere yasalarımızın bize tanıdığı ölçülerde de onları bu atmosferde, bu çalışma sistemine dahil edeceğiz.” (Berkay Çamlı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here