Babaeski Ticaret Borsası’nda Bulgarca Dil Kursu başladı

27
 Özün; “Düzenlenen kurs neticesinde komşu ülkeler ile ticaretimizde, o ülkenin dilinin bilinmesi iletişim kurmada üyelerimize büyük avantajlar sağlayacaktır” dedi.
HABER MERKEZİ
Babaeski Ticaret Borsası’nın Proje No: 2007CB16IPO008-2013-3-014- no.lu kazandığı projesi olan I&IBM Sınır Ötesi Bölgesinde Uygulamaların Aktarımı, Ekonomik Kalkınma ve Turizm Organizasyon ve Uzmanlık Kapasitesi Alanlarında Bilgi ve Yatırım İş Matrisi” kapsamında “Bulgarca Yabancı Dil Kursu” düzenlendi. Kursa CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca ve Köşe Yazarımız Özkan Başaran da katılıyor.
Kendileri için önemli olan bir projenin daha kabul edildiğinin belirten Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün, “düzenlenen kurs neticesinde komşu ülkeler ile ticaretimizde, o ülkenin dilinin bilinmesi iletişim kurmada üyelerimize büyük avantajlar sağlayacaktır.
Babaeski Ticaret Borsası olarak, başvurduğumuz; 2007CB16IPO008-2013-3-014 no.lu projemiz onaylandı. Bu projemizin adı; “I&IBM Sınır Ötesi Bölgesinde Uygulamaların Aktarımı, Ekonomik Kalkınma ve Turizm Organizasyon ve Uzmanlık Kapasitesi Alanlarında Bilgi ve Yatırım İş Matrisi”dir. Bu proje kapsamında Meclis Toplantı Salonu’nda bugün başladığımız Bulgarca Dil Kursu’na toplam 20 kursiyerimiz katılmıştır. Bu sayının bu şekilde yoğun olması Yönetim Kurulu olarak bizi oldukça memnun etmiştir. Kurs Öğretmenimiz Gürsel Efe tarafından haftanın üç günü verilecek olan Bulgar Dil Kursumuz toplam 100 saat sürecektir. Tabi bu düzenlemiş olduğumuz kurs neticesinde komşu ülkeler ile ticaretimizde, o ülkenin dilinin bilinmesi iletişim kurmada üyelerimize büyük avantajlar sağlayacaktır. Çünkü Ülkemiz ve ilçemiz ekonomisi için ihracatın ve komşu ülkeler ile ticaretin giderek önem kazandığı günümüzde üyelerimizin dış piyasalara açılmada yaşadıkları en önemli zorluklardan biri dil sorunu olmaktadır. Babaeski İlçemiz,  Bulgaristan’a sınır olması sebebiyle çok önemli bir konumda bulunduğundan, komşu ülkeler ile ticaretimizde, o ülkenin dilinin bilinmesi iletişim kurmada büyük avantajlar sağlayacaktır.” (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here