Babaeski Sosyal Güvenlik Merkezi bugün hizmet vermeye başlıyor

14
Kırklareli, Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı’nın bir çatı altında toplandığı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Mehmet Bayram’ın yoğun çabaları sonucunda  oluşturulan  Babaeski Sosyal Güvenlik Merkezi bugünden itibaren hizmet vermeye başlıyor. Merkezin resmi açılış töreni 05 Aralık 2011 Pazartesi günü yapılacak.
HABER MERKEZİ
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kurulduğu tarihten itibaren Türkiye genelindeki tüm illerde  teşkilatlanma çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. Bu çalışmalar kapsamında Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Bayram da göreve atanır atanmaz çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. Bu çalışmalar sonucunda ilk önce Sosyal Güvenlik Binası içerisinde gerek işlemlerin hızlı bir şekilde yürütülmesi ve gerekse vatandaşlarla ilişkilerde gözle görülür iyileştirmelerin yapılmasını sağladı.
Vatandaş memnuniyetini ön planda tutan kurum anlayışını benimseyen İl Müdürü Bayram bu çalışmaların yanında il genelinde de Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmetlerini vatandaşların ayağına götürebilmek içinde çalışmalar başlattı. Yoğun bir çalışma temposu içerisinde başlatılan bu çalışmalar meyvesini vererek ilk olarak Vize Sosyal Güvenlik Merkezi ardından da Lüleburgaz Sosyal Güvenlik Merkezi açılarak hizmet vermeye başladı. Bununla da yetinmeyen Müdür Bayram, çalışmalarını yoğunlaştırarak Babaeski ilçemizde de Sosyal Güvenlik Merkezi’nin oluşturulmasını sağladı.
* Sosyal Güvenlik Merkezi bugün hizmet vermeye başlıyor
Hasanpaşa Mahallesi Tuzsuz Mehmet Efendi Caddesi No. 3/B’deki 225 metrekarelik alanda Sosyal Güvenlik Merkezi 9 kişiyle bugünden itibaren hizmet vermeye başlıyor. Merkezde Baebaeskili ve Pehlivanköylü vatandaşlarımız,  her türlü sosyal güvenlik hizmet ihtiyacını  Kırklareli merkeze  gitmeden buradan  karşılayabilecek. 
İlçe genelinde Babaeski’deki 5 bin 691 SSK’lı, 3 bin 517 Bağ-Kur’lu, bin 808 Emekli Sandığına tabi kişiye, Pehlivanköy’de ise  112 SSK’lı, 344 Bağ-Kur’lu ve 101 Emekli Sandığı’na tabi olmak üzere toplam 11 bin 573 kişiye işveren ve sigortalı bazında her türlü hizmet verilecek. Bu hizmet ile aileleri ile birlikte yaklaşık 60 bin civarındaki kişi merkeze gelmesine gerek kalmadan açılacak olan Sosyal Güvenlik Merkezinden işlemlerini kısa süre içinde bitirme imkanına kavuşacaklar.
* Resmi açılış 05 Aralık 2011 Pazartesi günü
Bugünden itibaren hizmet vrmeye başlayacak olan Babaeski Sosyal Güvenlik Merkezi’nin resmi açılış töreni 05 Aralık 2011 Pazartesi günü yapılacak. Saat 14.30’da yapılacak olan açılış törenine; Sosyal Güvenlik Kurumu’nun en üst düzey yetkililerinin, Vali Mustafa Yaman’ın, Milletvekilleri’nin, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürlerinin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin, müdürlük personelinin katılması bekleniyor.
* Nüfusun yüzde 91’i işlemlerini yerinde yaptıracaklar
Yeniden teşkilatlanma çalışmaları kapsamında; 332 bin 791 nüfusa sahip  Kırklareli’de merkez ilçede 84 bin 85, Vize Sosyal Güvenlik Merkezi’nin açılması ile Vize’de 30 bin 348,  Lüleburgaz Sosyal Güvenlik Merkezi’nin açılması ile Lüleburgaz’da 134 bin 73, Babaeski Sosyal Güvenlik Merkezi’nin açılması ile de Babaeski’de 54 bin 123 kişi olmak üzere toplam 303 bin 629 kişi yerinde hizmet alacak. Bu verilere göre; Kırklareli il nüfusunun yüzde 91’i sosyal güvenlikle ilgili işlemlerini yerinde almış olacaklar. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.