Babaeski Mezarlıkları Kurban Bayramı’na hazır

17
Kurban Bayramı yaklaştı. Ülkemizin dört bir yanında Büyükşehir, İl ve İlçe Belediyeler bayramlarda vatandaşların en çok ziyaret ettiği şehir mezarlıklarını temizleyip, gerekli bakım onarımları yapıyorlar.
HABER MERKEZİ
Kurban Bayramı yaklaştı. Ülkemizin dört bir yanında Büyükşehir, İl ve İlçe Belediyeler bayramlarda vatandaşların en çok ziyaret ettiği şehir mezarlıklarını temizleyip, gerekli bakım onarımları yapıyorlar.
Kırklareli’nin Babaeski Belediyesi de bu kapsamda Trakya’da örnek olarak gösterilen Babaeski Şehir Mezarlıkları’nın etrafını yeniliyor. Yıpranış durumda olan teller daha modern temel atılıp demir profiller ile çevriliyor. 
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı; “Canlı kalan en önemli geleneklerimizden birisi de kabir ziyaretleridir” diyerek yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi:
“Özellikle arife günü ve bayramlarda vatandaşlarımız toplu halde kabir ziyareti yapmakta, yakınları için Dua ve Kur’an okumaktadırlar. Babaeski Belediye Başkanlığı olarak bizler geleneksel hale getirdiğimiz etkinliğimiz ile her bayram sabahı vatandaşlarımızı ücretsiz olarak yeni ve eski mezarlıklara taşıyoruz. Geçen bayram vatandaşlarımızdan bizlere gelen en çok şikayetlerden birisi eski mezarlık çevresinin tellerinin kopmuş olması ve mezarlık çevresinde meydana gelen görüntü kirliliği idi. Bizde hızlı bir şekilde vatandaşlarımızdan gelen talebi dikkate alarak mezarlığımızın çevresini yeniliyoruz. Hayatımızın en güzel saatlerini geçirdiğimiz, üzüntümüzü, mutluluğumuzu paylaştığımız sevdiklerimizi, aramızdan ayrıldıktan sonra onları kabirlerinde ziyaret etmek bizleri bir nevi olsun manevi olarak rahatlatmaktadır. Vatandaşlarımızın daha huzurlu bir ortamda sevdiklerini ziyaret edip, ibadetlerini gerçekleştirmeleri için mezarlıklarımızda bakım, onarım çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bizler her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Vatandaşlarımızın istekleri, vatandaşlarımızın talepleri bizler için bir emirdir. Çünkü Babaeski Belediyesi’nin asıl sahipleri Babaeski Halkıdır ve Babaeski Belediyesi vatandaşları için gece gündüz demeden çalışmaya devam edecek.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here