Babaeski Kent Konseyi, Türk Sanat Müziği korosu kurdu

13
Babaeski Kent Konseyi, Türk Sanat Müziği korosu kurdu

Babaeski Ilçesi’nde Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Kültür ve Sanat Çalışma Grubu’nca, sosyal etkinlikler çerçevesinde "Türk Sanat Müziği Korosu" kuruldu. Kent Konseyi bünyesinde kurulan Türk Sanat Müziği Korosu, çalışmalarını saz ekibi ile birlikte haftada bir gün Belediye Tansa Düğün Salonu’nda sürdürüyor.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 95. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde ilk konserini vereceklerini dile getiren Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı ve Koro Şefi Ismet Ilteralp, iki bölümden oluşan koro çalışmalarında, müziğin yaşı olmadığını belirterek, arkadaşlık ortamından ve müzikle uğraşmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Türk Sanat Müziği Koro çalışmalarının, insanı hayata pozitif bakmayı sağladığını belirten Ilteralp, şunları kaydetti;

"Kent yaşamında, Kent Vizyonu’nun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışmak amacı ile kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, Vizyonları’nın sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda belirlemektedir.

Biz bu faaliyetimiz ile toplumun her kesimini kucaklamak istiyoruz. Ayrıca müziğe ilgi duyan her kesi de yaşı kaç olursa olsun aramızda görmek istiyoruz. Bu örnek çalışma nedeniyle Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Hacı’ya da çok teşekkür            ediyoruz."

Yeni şarkılar öğrenirken kendisini çok mutlu hissettiğini kaydeden Zeyteks Tekstil Fabrikası Personel ve Idari Işler Müdürü Ülkü Tırpancı’da, artık hayatını, kendisi için yeni bir heyecan ve sorumluluk olan koroya göre şekillendirdiğini vurguladı.

Tırpancı, çalışma sonrası koro elemanlarına çikolata ikram etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here