Babaeski Kent Konseyi Türk Sanat Müziği çalışmalarını sürdürüyor

8
Babaeski Kent Konseyi "Kültür Sanat" Çalışma Grubu Türk Sanat Müziği çalışmalarına başladı.


Özkan Başaran

Uzun yıllardan beri özlemi çekilen Türk Sanat Müziği çalışmaları Tansa Düğün Salonu’nda her hafta Salı günleri 19.00-21.00 saatleri arasında Babaeski Kent Konseyi Başkanı ve Belediye Meclis üyesi, İsmet İLTERALP yönetiminde başladı.
Çalışmalar sonunda verilecek konser ile Babaeskili müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacaklarını dile getiren Babaeski Kent Konseyi Başkanı, İsmet Ilteralp müziğe gönül veren tüm hemşehrilerimizi çalışmalara katılmalarını istedi.
Uzun bir süredir provaları devam eden çalışmalar , 18 martta görücüye çıkacak. Trakyanın çeşitli yerlerinden teklifler alan koro uzun bir sure dinleyicilerine keyifli anlar yaşatacak.
Daha şimdiden onlarca yerden çağrılan Türk Sanat Müzüği  gönüllü Korosu, Trakya’nın gözdesi olacağa benzer.
Şehir kulübü İkinci Başkanı İsmet Aday, CHP kadın kolları üyesi Serda Onat, Köşe  Yazarı Ali Özer’  Ercan Yücel, gibi gönüllü Babaeskililerin gözden kaçmadığı koro’da bir çok Babaeskili’nin yanı sıra Lüleburgaz ve Alpulludan da gönüllü Türk Sanat Müziği severler ahenkli bir çalışmayla gayret gösteriyorlar.
Kent Konseyi Başkanı İsmet İlteralp’in yönetimindeki gönüllü Koro’nun yoğun çalışma sürecini provalara giderek gözlemlediğimde , toplumun her katmanından insanlarımız ahenkli bir çalışma yürütüklerini izledim.
Babaeskili Hüseyin Top ve Arkadaşlarının saz topluluğu ile yürütülen çalışmalar, Türk sanat Müziği sanatçılarına yıllardır eşlik eden saz topluluğu olarak gönüllü bu  koroya doyulmaz bir derinlik kazandırıyor.
Lüleburgazdan ve Alpulludan gelerek koroya katılarak aylardır severek çalışmalara katılan bu gönüllü amatör seslerin  ödüllerle teşvik edilmeli düşüncesindeyim.
Disiplinli bir çalışmayı yürüten Başkan İlteralp, Konu hakkında şunları kaydettie: “Amacımız halkımızın geçim sıkıntısı ile bunaldığı şu günlerde bir nebze de olsa onları  Türk sanat müziğinin esrarengiz duygusallığı ile günün stresinden insanlarımızı uzaklaştırmaktır. Çalışmalarımız Tansa Düğün salonunda Salı  geceleri saat 19’da başlıyor. Halkımız provalarımızı da gelip izleyebilir”. Ayrıca Kent konseyi olarak yürüttüğümüz çalışmalar destek olunması bizim yorgunluğumuzu unutturacak ve teşvik edici olacaktır.ve böylece daha iyi çalışmalara imza atacağız.”
Kent Konseyi Sekreteri, Selim Tuna’nın da çalışmaları sürekli olarak izlediği Tansa Düğün Salonu Babaeski halkından izleyicilerle doluyor. Öteden beri müzik çalışmalarını Babaeski’de yürüten Sayın İsmet Ilteralp ve ekibine başarılar diliyor, bu tür çalışmaların ilgililerce desteklenmesini bekliyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here