Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’dan Öğrencilere Yurt, roman vatandaşlara Konut müjdesi

42
Kırklareli’nin Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan ile yaptığımız görüşmede, Alkan öğrencilere 200 kişilik Yurt, roman vatandaşlara da 74 adet Konut müjdesi verdi.
HABER MERKEZİ
Görevine başladığı günden itibaren ilçesinin sorunları ile yakından ilgilenerek çözüm yolları için yoğun bir çalışma temposuna giren Kırklareli’nin Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, öğrenciler ve roman vatandaşlar için müjdeli haberler verdi.
Kendisi ile Babaeski Kaymakamlığı makamında görüştüğümüz Kaymakam Alkan, ilçede yaşamakta olan vatandaşların her şeyin en iyisine layık olduğunu bunları da verebilmek için imkanlar dahilinde çalışmalar yaptıklarını belirterek şunları kaydetti:
* “200 kişilik Öğrenci Yurdu yapmak istiyoruz” 
“Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak Endüstri Meslek Lisesi’nin bahçesine 100+100 yani toplamda 200 kişilik Öğrenci Yurdu yapılması için bir uğraşımız var. Maliye Bakanlığı’ndan arazi tahsisi konusunda bir talebimiz oldu. Eğer arazi tahsisimiz yapılırsa buraya 200 kişilik Öğrenci Yurdu yapmak istiyoruz. Buradaki amacımız ilçemizde hiç Öğrenci Yurdu yok. Köylerde çok miktarda öğrenci ilçe merkezinde liseler taşınıyor. Bizim burada 4 tane lisemiz var. Liselere kız olsun erkek olsun otobüslerle günübirlik gelip gidiyorlar. Bunun dışında Pehlivanköy’den,  Kırklareli’den, Kavaklı’dan, Lüleburgaz’dan gelen öğrencilerimiz de var. Bunlar hepsi burada yurt sorunu yaşıyorlar. Bunu kapatmak için böyle bir projemiz var. Bu projemizi de Endüstri Meslek Lisesi’nin bahçesinde uygulamak istiyoruz.
* “Roman vatandaşlarımıza konut yapacağız”
Bunun dışında 74 tane roman vatandaşımız için TOKİ ile beraber ev konut yapımı için müracaatımız oldu. Kabul edilirse 74 tane vatandaşımıza TOKİ aracılığıyla 1+1 şeklinde geri ödemeli konut yaptırmak istiyoruz. Biz teklifimizi roman vatandaşlarımızın yaşadığı Hacı Hasan Mahallesi civarına talep ettik. Ama TOKİ başka bir yere uygun görürse bilemiyorum. Çünkü oradaki vatandaşlarımız genelde oradan ayrılmak istemiyorlar. Eğer kabul görürse bu projeyi daha da ileriye götürmek istiyoruz. Şuan da 74 tane kabul görürse bizim içinde güzel bir çalışma olacak.
* 1 İlköğretim Okulu, 1’de Anaokulu yapılacak
Bunun yanında 16 derslikli bir İlköğretim Okulu’nun ihalesi yapıldı ilçe merkezinde sanayinin karşı tarafından temeli kazıldı inşaatına başlanıyor. Dindoğru Mahallesi’nde bir Anaokulu yapılması için Özel İdare’nin, Milli Eğitim ile bir çalışması var.  Bu konuda yazışmalar yapılıyor ama daha karar aşaması yok sadece talebimiz var. 4 dönümlük bir arazi üzerinde ilçemize ikinci bir Anaokulu yapılması için böyle bir çalışma yapıyoruz. Biz orasını talep ettik. İlçemizde ikinci bir anaokulu yapılması için böyle bir çalışma var.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here