Babaeski İş Adamları Derneği yeni yerinde

18
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı Babaeski İş Adamları Derneği’nin yeni binasını düzenlenen törenle hizmete açtı.

HABER MERKEZİ
İlçe merkezinde daha önce Fevzi Çakmak Mahallesi Bederli Sokak No: 11’de faaliyet gösteren, Babaeski İş Adamları Derneği Gazi Kemal Mahallesi, Ahmet Taner Kışlalı Caddesi, Kat 2’de (eski Ticaret Borsası yerinde) farklı bir konsepte hazırlanan yeni iş yerine taşındı.
Babaeski İş Adamları Derneği’nin açılış kurdelesi; Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Esnaf ve Sanatkâr Odası Başkanı Türkay Topal, Emekli Albay Erdoğan Kırçıl, Dernek Başkanı Şaban Özöğüt ve Dernek Mesul Müdürü Onur Özöğüt tarafından kesildi.
Belediye Başkanı Hacı, açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi;
“Babaeski İş Adamları Derneği yeni hizmet binası gerçekten iş adamlarımıza yakışır modern, çağdaş, mükemmel bir şekilde donatılmış ve çok nezih bir yer olmuş. İlçemizde faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütlerinin önemi çok büyüktür. Küreselleşme sürecinin hızlı bir şekilde yaşandığı günümüzde, bölgesel gelişmişlik farkları çok önemli bir sorun olarak görülmektedir. Bu kapsamda, yerel aktörlerin bölgesel kalkınma politikalarında daha çok söz sahibi olduğu görülmektedir. Bu yerel aktörlerin en önemlisi Sivil Toplum Örgütleridir. Halkın, bölgesel kalkınma planlarına katılımını amaçlayan yeni kalkınma anlayışında Sivil Toplum Örgütleri önemli rol üstlenmektedir. Bölgesel Kalkınma adı altında yürütülecek projelerde, sahip olduğu insan kaynakları ve yerel dinamikleri harekete geçirme potansiyeli ile Sivil Toplum Örgütleri kamu ve özel sektörün dışında adeta bir üçüncü sektör olarak ortaya çıkmaktadır. Ben tekrar bu güzel hizmet binasının İlçemize hayırlı olması dileğiyle çalışmalarınızda üstün başarılar diliyorum.”    
Hizmet binasının sosyal tesisleri içerisinde ayni zamanda, Üyelerine lokal olarak ta hizmet verecek olan Babaeski İş Adamları Derneği yeni iş yerinde; sıcak-soğuk, içeceklerin yanı sıra ızgara, meze çeşitleri bulunmakta. (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here