Babaeski halkı, CHP ve AKP’den devrim bekliyor

13
Ortak Akıl
Özkan Başaran
Hem CHP ’hem de AKP Kongre Sürecine girdi. Seçim Takvimi hızla çalışıyor. İlçe kongreleriyle başlayan süreci, İl Kongreleri takip edecek. Son olarak da Büyük kurultay toplanacak. Genel Başkanlar seçilecek.
Yerellerde siyaset hızlandı. AKP’de İlçe kongreleri devam ediyor. Kırklareli’de, AKP Demirköy ve Kofçaz da İlçe kongreleri geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Bu Pazar günü Pehlivanköy Kongresi var.
18 Aralık Pazar günü AKP Babaeski de kongresini yapacak. Genel Merkeze çağırılarak Babaeski İlçe Başkanı olarak yetkilendiren Güray Genç’in, şu sıralar önümüzdeki dönem kendisiyle uyumlu çalışacağı ve bütün kesimleri kucaklayan geniş tabanlı bir ekip oluşturduğu belirtiliyor.
Geçtiğimiz yerel seçimlerde AKP Babaeski Belediye Başkanı adayı olan Mali Müşavir Güray Genç, Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ile yeni oluşturacağı ekip arkadaşlarıyla beraber uyumlu bir çalışma sergileyeceğini de ifade ediyor.
Hazırlayacağı listenin sürpriz isimlerden oluşacağını kaydeden Güray Genç, “AKP siyaseti yeni ekibimizle Babaeski’de hızlı bir yükselişe geçecek” diyor.
CHP kökenli ailelerin çocuklarının da listesinde yer alacağını söyleyen AKP Babaeski İlçe Başkan Adayı Güray Genç, 24 kişilik bir yönetim ile görev yapacak. 12 Başkan Yardımcısından oluşan bir yönetimde, her Başkan yardımcısının kendi alanında sorumluluk alacağını ve ekip arkadaşlarıyla hep beraber yükü omuzlayacak yeni bir sistem oluşturacağını söylüyor.
Bekleyip Güray Genç’in yeni listesindeki sürpriz isimleri ve yeni çalışma sistemini göreceğiz. 
Bakalım Babaeski halkının AKP’den beklediği ve yeni bir dönem mi açılacak?  
Yoksa isimlerin değiştiği ama beklentilerin hiç değişmediği garip bir durum mu ortaya çıkacak?
Güray Genç İle AKP Babaeski’de ezberleri bozan bir ekip anlayışıyla yola devam ederse; Hem siyaseten kendisinin önünü açar, hem de Babaeski siyasetinin de önü açılır.
Umarım ki, “Dağ fare doğurmaz”. Umutlarda suya düşmez. 
 “Engelsiz yollar, insanları hiçbir yere götürmez”
 AKP’nin yeni Babaeski İlçe Başkanı Güray Genç’e ve yeni ekip arkadaşlarına bu samimi düşüncelerimle başarılar dilerim.
CHP’ye gelince.
CHP İlçe kongreleri öncesi delege seçimleri yapacak. Nisan ayının başından Mayıs’ın 13’üne kadar da İlçe kongreleri bitmiş olacak.
Kırklareli de CHP siyaseti de şimdiden hareketlenmeler başladı. 
CHP’nin Türkiye’deki “çelik çekirdeği” Babaeski’de ise durum çok daha kritik ve çok daha hareketli.
Babaeski’de son ayladır CHP İlçe Başkanlığında ismi en çok öne çıkan kişi, Ahmet Apak oldu.
CHP’lilerin İlçe Başkanlığına en çok yakıştırdığı isim olan Ahmet Apak, daha önce de CHP ilçe yöneticiliği yapmıştı. 
Babaeski Ticaret ve Sanayi oda yöneticisi de olan Ahmet Apak, öte yandan da Apak Ticaret’in şirket ortağı olarak başarılı ve dürüst bir iş adamı niteliğini taşıyor.
Sakin ve hoşgörülü duruşuyla CHP’lilerin Babaeski İlçe Başkanlığına yakıştırdıkları Ahmet Apak, İlçe Başkanı Adayı olup olmayacağı konusunda henüz bir açıklama yapmadı. 
Babaeskide şu sıralar en çok konuşulan siyasiler, AKP İlçe Başkanı Adayı Güray Genç ve CHP Babaeski İlçe Başkanlığına partilileri tarafından yakıştırılan Ahmet Apak.
Babaeski’nin parlak geleceği için, hangi partide olursa olsun temiz ve dürüst insanlar göreve gelsin.
Çünkü Siyaseti kendi ticari çıkarları için düşünenlerden Babaeski halkının çektiği yeter.
Babaeskililer de haklı olarak,  CHP ve AKP ‘de bir altüst oluşla ”DEVRİM” niteliğinde değişim bekliyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here