Babaeski Fatih İlkokulu ve Gazi Osman Paşa İlkokulu Babaeski için bir ilke imza attı

25
Babaeski Fatih İlkokulu “Her Çocuk Kendi Kültürünü ve Ülkesini Doğru Bir Şekilde Tanımalıdır” sloganından yola çıkarak 12 Nisan 2014 Cumartesi günü başkent Ankara’ya okul gezisi düzenledi.
HABER MERKEZİ
Babaeski Fatih İlkokulu “Her Çocuk Kendi Kültürünü ve Ülkesini Doğru Bir Şekilde Tanımalıdır” sloganından yola çıkarak 12 Nisan 2014 Cumartesi günü başkent Ankara’ya okul gezisi düzenledi.
Gezi ile ilgili Babaeski Fatih İlkokulu Müdürü Mustafa Fıstık şunları söyledi;
“Okulumuz Gazi Osman Paşa İlkokulu ile birlikte örnek sayılacak bir gezi gerçekleştirdi. Okulumuz Gezi Kulübü müdürlüğümüze Başkent Ankara’ya gezi yapmak istediklerini bildirdiklerinde bunun çocuklar için zahmetli bir gezi olacağını düşündük. Bundan dolayı uçak ile gezi yapma fikri oluştu. Gezi sabahı gezi kafilesinin yanına giderek öğrencilerimizi Okul Müdür Yardımcısı ve Gezi Başkanı Umut Malkoç ve Okul öğretmenlerine teslim ederek uğurladık. Otobüsler 12 Nisan2014 Cumartesi günü Babaeski’den sabah saat 08.00 itibariyle Anadolujet’in servisleriyle önce Çorlu’ya oradan ise Anadolujet’in TK 7181 sefer sayılı 10.25 uçağı ile Başkent Ankara’ya gerçekleşti. Çorlu Havalimanı’nda Anadolujet Firması’nın vermiş olduğu Türk Bayrağı ve uçak figürleriyle karşılaşan öğrenciler gerçekten çok mutlu oldular. Uçuş saati geldiğinde öğrencilerin çok heyecanlı oldukları görüldü. İki okul öğrencileri Anadolujet uçağı önünde toplu halde hatıra fotoğrafları çektirdiler. Uçağın ilk kalkış anında öğrencilerin çok meraklı ve heyecanlı oldukları görüldü. Gökyüzünde bulutların arasında uçmak onlar için inanılmaz bir duyguydu. Saat 11.25’te Ankara’ya iniş gerçekleşti. Oradan şehir içi gezi daha önceden ayarlanmış Mesnevi Turizme ait firma otobüsleriyle devam etti. İlk durak Eski Meclis binası oldu. Öğrenci ve Öğretmenler burada bol bol Fotoğraf çektiler. Daha sonra istikamet Anıtkabir oldu. Anıtkabir’de Barış Parkı, Aslanlı Yol, İstiklal ve Hürriyet Kuleleri, Mozole, Tören Alanı ve Müzeler gezildi. Özellikle öğrenciler nöbet tutan askerler ile Çanakkale ve Büyük Taarruzu anlatan müzelere çok ilgi gösterdiler. Anıtkabir’den sonra istikamet Gençlik Parkı oldu. Gençlik Parkı’nda çocuklar hem dinlendiler hem eğlendiler. Daha sonra Anka Mall’a gidilerek öğrenci ve öğretmenlerin yemek ihtiyaçları giderildi. Buradan sonra yavaş yavaş dönüş yolculuğu başladı. Saat 19.00’da Ankara Eseboğa Hava Limanı’na gelinerek Uçak için Check in işlemleri yapıldı. Saat 19.50’de Anadolujet’in TK 7182 sefer sayılı uçağı ile Çorluya uçuş gerçekleştirildi. Çorlu Havaalanı’ndan yine Anadolujet Servisleriyle güvenli bir şekilde Babaeski’ye saat 22.30’da ulaşıldı.”
Gezi ile ilgili olarak Geziye katılan ve ilk defa uçağa binen öğrenciler böyle bir etkinliğin kendi okullarında gerçekleşmesinden dolayı duydukları mutluluğu Okul Müdürü Mustafa Fıstık’a teşekkür ederek ilettiler. Okul Müdürü Mustafa Fıstık geziye katılan öğrenci ve öğretmenlere katılımlarından dolayı çok teşekkür etti. İlklerin Okulu, her alanda ve her zaman öncü olan Babaeski Fatih İlkokulu’nun ilerleyen tarihlerde de böyle etkinlikler yapacağını söyledi. (Savaş Eskici) 
      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here