Babaeski Fatih İlköğretim’de Aşure Günü düzenlendi

11
Kırklareli’nin Babaeski Fatih İlköğretim Okulu’nda Muharrem Ayı vesilesiyle 13 Aralık 2011 Salı günü saat 13.15’te Ercan Otomotiv ve Akfil Sigorta’nın katkılarıyla bir Aşure Günü etkinliği yapıldı. 600 kişiye Aşure dağıtıldı.
HABER MERKEZİ 
Etkinliğe Babaeski merkezindeki Okul Müdürleri, Babaeski Fatih İlköğretim Okulu Öğrencileri, Öğretmenleri ve velileri katıldılar. 
Fatih Okul Müdürü Mustafa Fıstık yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
“Aşure Günü etkinliğine katkılarından dolayı Ercan Otomotivin sahibi Nejat Ercan’a, Akfil Sigorta sahibi ve aynı zamanda Fatih İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni Fedayi Akarca’ya katkılarından dolayı çok teşekkür ederim. “Allah’ın ayı Muharrem" olarak bilinen Muharrem Ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Muharrem Ayı’nın diğer aylar arasında ayrı bir yeri olduğu gibi, Aşure Günü’nün de diğer günler içinde daha mübarek ve bereketli bir konumu bulunmaktadır. Bugün belki de Aşure yiyemeyen bazı öğrencilerimiz  burada aramızda yer alıyor. Her öğrencimize Aşure yeme imkanı sağladığımız için çok mutluyuz. Bugünkü Aşure Günü etkinliği gibi önümüzdeki günlerde de buna benzer etkinlikler yapılacak. Etkinliğe katılan herkese çok teşekkür ederim.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here