Babaeski Emniyeti’nden zehir tacirlerine geçit yok

20
Babaeski Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği görevlilerince Babaeski merkezinde ve kırsalında uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmıyor.
Son dönemlerde Babaeski merkez ve kırsalında görülmeye başlayan uyuşturucu tacirleri halkı zehirlemeye devam ederken Babaeski Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri bu uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor.  Son olarak Babaeski kırsalında yapılan aramada beş çuval içerisinde toplam 23450 gram kubar esrarı ele geçirildi.
25 Eylül 2011 günü saat 17.00 sıralarında İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince Babaeski şeytan deresi mevkiinde kendiliğinden yetişen ve esrar yapımında kullanılan kenevir bitkilerini toplayıp içen veya satışını yapan şahıslara yönelik yapmış oldukları kontroller esnasında İlçenin Atatürk Mahallesi köprü altı mevkiinde set üstü yolu tarlalık alanda yapılan kontrolde, ellerinde beş adet çuvalla birlikte yaya olarak kaçmaya çalışan,  Bitlis ili Tatvan İlçesi Dolda nüfusuna kayıtlı 27 Temmuz 1979 doğumlu E. A, Adana İli Seyhan İlçesi Dağlı oğlu nüfusuna kayıtlı 1975 doğumlu S. Ç ve Edirne İli Havsa Kuzucu nüfusuna kayıtlı 11 Ekim 1978 doğumlu Y.C çuvallanmış durumda 23450 gram kubar esrarı ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmışlardır.
Sanıklar ilk sorgularında ellerindeki kubar esrarı ile birlikte İstanbul’a gitmek istedikleri anlaşıldı. Babaeski Emniyet Müdürlüğünde yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edilen zanlıların soruşturmaları Babaeski Cumhuriyet savcılığınca yapıldı ve yapılan yargılama sonunda sanıklar uyuşturucu madde içmek, uyuşturucu madde bulundurmak ve uyuşturucu madde ticareti yapmak suçlarını işledikleri sabit görülerek,  tutuklanarak ceza evine gönderildiler.  
Edinilen bilgiye göre çuval içinde yakalanan esrar maddesi olan kubar esrarının piyasa değeri yaklaşık olarak 100.000.Tl civarında olduğu belirtidi. (ab)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here