Babaeski Doğalgaz’a kavuştu

21
2008 yılında altyapı çalışmalarına başlanan ve yapılmaya başlandığı ilk günden beri Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde ne zaman faaliyete geçeceği en çok merak edilen konuların başında yer alan doğalgaza ilçe halkı sonunda kavuştu.
HABER MERKEZİ 
İlçe merkezindeki tüm vatandaşlar gerekli şartları sağladıkları takdirde mahalle gözetmeksizin doğalgazı evlerinde, işyerlerinde kullanabilecekler.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Doğalgaz hizmeti almak isteyen vatandaşlarımız tesisatlarını yaptırdıkları takdirde Lüleburgaz’daki Gazdaş Şubesi’ne müracaat edip doğalgaz aboneliklerini yaptırabilirler. Gazdaş yetkileri  ile ilçe merkezimize bir şube açmaları konusunda sürekli irtibat halindeyiz.Çünkü vatandaşlarımız Lüleburgaz’a gidip aboneliklerini yaptırmak zorunda kalıyorlar. Bu sorununun en kısa sürede giderileceğini tahmin ediyorum.Ben buradan vatandaşlarımıza bir uyarıda bulunmak istiyorum.Evlerine doğalgaz tesisatı döşettirirken firmaların Gazdaş tarafından lisanslı ve sertifikalı olmalarına dikkat etsinler,ucuz tesisat yaptırıp can güvenliklerini tehlikeye atmak yerine işi bilen kişi ve kuruluşlar ile irtibata geçip gerekli şartları sağlasınlar.Doğalgaz ile birlikte ilçemizin daha temiz bir havaya kavuşacağını umuyor ve doğalgaz kullanımının ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here