“Babaeski Devlet Hastanesi’nin yüzde 80’i bitti”

49
Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Muhammet Mustafa Saymaz, Babaeski’de yapılmakta olan 100 yataklı Devlet Hastanesi’nde sona yaklaşıldığını söyledi.
HABAR MERKEZİ
Babaeski Devlet Hastanesi inşaatının yüzde 80’inin bittiğini ifade eden Saymaz, hava şartları dolayısıyla çalışmaların yer yer aksadığını bildirdi.
2013 yılının Haziran yada Temmuz aylarında yüklenici firmadan teslim almayı hedeflediklerini söyleyen Saymaz, Babaeski halkına müjdeli bir haber verdi.
250 yataklı Kırklareli Devlet Hastanesi’nin yaklaşık 7 aydır TOKİ Başkanlığı’nda ihaleye çıkartılmayı beklediğini söyleyerek, 300 yatak kapasiteli Lüleburgaz ve Pınarhisar Devlet Hastaneleri’nin proje çizimlerinde sona yaklaşıldığını belirten Saymaz;
“Kırklareli Devlet Hastanemiz uzun bir süredir TOKİ Başkanlığında ihale yapılmasını bekliyor. Sayın vekilimiz Şenol Gürşan’a geçtiğimiz hafta beni ziyaret ederek, TOKİ Başkanlığı ile görüştüğünü bu yakınlarda ihaleye çıkartılacağını söylemişler. Yaklaşık 7 aydır ihaleye çıkartılması için sıra bekliyor. Lüleburgaz Devlet Hastanesi ve Pınarhisar Devlet Hastanelerinin de projeleri bitmek üzere. Proje çizimlerinde sona yaklaşıldı. İkisini de Mart ayında TOKİ Başkanlığı’na devretmeyi hedefliyoruz. Lüleburgaz Devlet Hastanesi için zemin etütleri yapıldı. Ayrıca Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin de projeleri bitiyor. Bu yıl içinde Kırklareli, Lüleburgaz ve Pınarhisar Devlet Hastaneleri ile Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin temellerinin atılmasını bekliyoruz” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here