“Babaeski Devlet Hastanesi’nin açılışını Başbakanımız yapacak”

14
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ve AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal, Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde günlük ……
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ve AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal, Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde günlük olarak yayınlanmakta olan ve kardeş gazetemiz Babaeski Gündem’i ziyaret etti. Babaeski Gündem Gazetesi Sorumlu Müdürü Ceyhun Çolak ve Gazetemiz Köşe Yazarımız Özkan Başaran’ın da bulunduğu ziyarette Vekil Gürşan çarpıcı açıklamalar yaptı. 
Vekil Gürşan yaptığı açıklamasında; “Babaeski Halkının ilk talebi hastane idi. Hastanenin resmi olarak açılış tarihi 16 Şubat 2014 tarihi idi. Bu tarihi biraz daha geri alıyoruz. Çünkü 6 Aralık 2013 Cuma günü Kırklareli’ye Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan geliyor ve hastaneyi birlikte açacağız. Hastanenin yapım çalışması tüm hızıyla devam ediyor” dedi.
* “Babaeski Hak ettiği hizmetleri AK Belediyecilikle alacak”
Vekil Şenol Gürşan, yerel ve bölgesel siyaset ile ilgili, yerel seçimler öncesi yapılan çalışmaları, Babaeski ve Trakya Bölgesi’ndeki ticaret ve ekonomi ile ilgili yapılan çalışmaları, hizmetleri, projeleri, gelişmeleri, uzun vadeli stratejik plan çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda da bulundu.
Bölgede yapmış olduğu gezilere Lüleburgaz’dan başladığını, Lüleburgaz’da resmi kurumların ziyaret edildiğini ve Lüleburgaz’da nokta ziyaretler yaptığını ifade eden Vekil Gürşan, Kırklareli, Lüleburgaz ve Babaeski’de ki ziyaretlerinde vatandaşlara milletvekilliği döneminde AK Parti olarak yapılan hizmetleri anlatan Vekil Gürşan; vatandaşların isteklerini, dileklerini ve sorunlarını dinlediğini ve bunların en kısa zamanda çözüleceğini dile getirdi.
* “Alpullu Şeker Fabrikası’nı özelleştirmemek için çalışıyoruz”
Alpullu’da bulunan Şeker Fabrikası ile ilgili olarak Vekil Gürşan; “Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmemesi için çalışıyoruz. Şeker Fabrikası atıl durumda ve devlete zarar veriyor. 1 yıl içerisinde sadece 1 ay çalışılıyor. Pancar ekimi çalışmalarını arttırmalıyız” dedi.
* “Gece gündüz Kırklareli için çalışıyorum”
AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan; “Ben Kırklareli çocuğuyum. Hepinize hizmet etmek durumundayım. Gece gündüz durmadan çalışıyorum. Babaeski için güzel hizmetler yapıyoruz. Babaeski Halkının ilk talebi hastane idi. Hastanenin resmi olarak açılış tarihi 16 Şubat 2014 tarihi idi. Bu tarihi biraz daha geri alıyoruz. Çünkü 6 Aralık 2013 Cuma günü Kırklareli’ye Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan geliyor ve hastaneyi birlikte açacağız. Hastanede yapım çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Modern bir hastane olacak. Tüm eksiklikleri tamamlanıyor. 124 Yataklı Babaeski Devlet Hastanesi’nde 3 Yoğun Bakım Ünitesi olacak” diyen Vekil Gürşan; “Babaeski’de yapılan hizmetlerle ilgili olarak akıllı SGM binası yaptık, Babaeski Meslek Yüksek Okulu’nun önüne bir üst geçit yaptık. Ayrıca Roman vatandaşlarımızla ile ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, TOKİ’ye yaptırılmak üzere 2+1 olmak üzere 100 adet konut projesi var. Babaeski’de yapılan Sentetik Çim Saha çalışması 3-4 ay içerisinde tamamlanacak. Ayrıca Kapalı Spor Salonu’nun tadilatı ile ilgili ödenek çıktı ve tadilatı yapılacak. Bunun yanı sıra yeni anaokulu yaptık inşaatı bitti. Lüleburgaz-Babaeski, Babaeski-Kuleli Köyü arasındaki duble yol yapım çalışmalarımızı tamamladık. Bu hizmetlerimize sizlerin gücüyle gücümüze güç katarak devam edeceğiz. Babaeski de Cumhuriyet tarihinin en fazla hizmetini bizim döneminde almıştır. Hiçbir siyasi ayrım yapmadan hizmetlerimiz devam edecektir. Çünkü biz halkımızın efendisi değil hizmetkârıyız.”
* “Adalet Sarayı’nı Babaeski’ye kazandıracağız”
Vekil Gürşan, Babaeski’de yapılacak olan Adalet Sarayı ile ilgili olarak şunları söyledi; “Adalet Sarayı, benim gayretlerimle Babaeski’ye yapılacak. Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin ile bu konu için 3 kez görüştüm ve Adalet Sarayı’nı Babaeski’ye kazandıracağız. Adalet Sarayı’nın temeli 2014 yılında atılacak. Babaeski’nin ihtiyacını biliyorum! Altyapı çalışmaları bizden çıktı” dedi.
* “Kesimoğlu ancak soru önergesi verir”
Babaeski’de 43. Tarım Festivali etkinliklerinde yapılan 5 açılışta Başkan Hacı’nın, İller Bankası’ndan alınan kredilerle ilgili olarak Vekil Kesimoğlu’na yardımlarından dolayı teşekkür etmesine karşılık AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan; “Kesimoğlu ancak soru önergesi verir” dedi.
* “Babaeski’yi AK Parti ile buluşturalım”
Yerel seçimlerle ilgili Vekil Gürşan, Babaeski’de bulunduğu süre zarfı içerisinde bir vatandaşın kendisine; “Babaeski’de aynı partinin seçim kazanmasından dolayı artık gına geldiğini’ söylediğini ifade etti. Babaeski’ye yapılmayan hizmetleri sadece AK Parti’nin yaptığını vurgulayan Vekil Gürşan, “Babaeskililere, belediyecilikte marka olan AK Parti’yi seçsinler, AK Parti’yi seçin; Trakya’yı AK Parti ile buluşturalım” dedi.
* “Kırklareli’yi Avrupa’nın Hollandası yapacağız”
AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, “Tarım ve Hayvancılık’ta Kırklareli’yi Avrupa’nın Hollanda’sı yapacağız. Kırklareli’ni tanıtırken, tarihinden, turizmden, yerel ürünlerinden faydalanacağız.  Türkiye’nin altyapısı hazır en iyi organize sanayi bölgesi olarak Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’dir. 2015 yılında Edirne’den İstanbul’a olmak üzere hızlı tren hattı yapılacak ve Trakya’nın adeta bir Lojistik Merkezi olacağız” dedi.
* “Dereköy Gümrük Kapısı’nı TIR Trafiği’ne açacağız”
Kırklareli insanının medeni olduğunu, eğitime önem veren bir insan olduğunu söyleyen Vekil Gürşan, “Kırklareli’nin aynı zamanda bir üniversiteler şehri olmasını istiyoruz. Ben 3 vekillik çalışacağım. Dereköy Gümrük Sınır Kapısı için 2014 yılı içerisinde revizyon çalışmaları yapılacak ve TIR Trafiği’ni açacağız. Aynı zamanda Sınır Ticareti için gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğim” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here