“Babaeski Devlet Hastanesi neden yapılmıyor?”

7
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski İlçe Başkanlığı’nda haftalık olağan toplantısı partililerin katılımı gerçekleşti.


HABER MERKEZİ

Tüm Babaeski Halkı ve çevre Belde ve Köyleri’nin yıllardır büyük heyecan ile beklediği yeni Devlet Hastanesi projesi bu hafta CHP İlçe Başkanlığı Parti binasında konuşuldu.
CHP Parti binasından yapılan toplantıda konuşan, CHP İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel, “Yetkililere Babaeski İlçesi’nde projesi hazır olan 100 Yataklı Devlet Hastanesi inşaatının hala neden başlamadığını sordu”  
İlçe Başkanı Altınel, Edirne D-100 Kara Yolu üzerinde bulunan, Babaeski Anadolu Lisesi yanında ki 23 dönümlük alana yapılması planlanan Babaeski Devlet Hastanesi ile ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi;
“İlçemizde ki son Yerel Seçimlerde Babaeski Devlet Hastanesi konusu AKP’nin en fazla propaganda malzemesiydi. ”Bize oy verirseniz Babaeski’ye 100 Yataklı Devlet Hastanesi yapacağız” diyorlardı. Devlet Hastanesi ile ilgili bugüne kadar İlçemizde uzun tartışmalar yapıldı. Belediye 16 dönüme yakın arsa katkısı yaptı. Buna rağmen Devlet Hastanesi ile ilgili somut hiçbir gelişme bu güne kadar sağlanamadı. Buradan tüm yöneticilere ve AKP iktidarına açıkça soruyorum. “Hastane ile ilgili çalışmalar ne aşamadadır? Hastane ne zaman yapılacak? Bu Babaeski halkı ve çevre halkın çilesi ne zaman sona erecek? En kısa zamanda da bunun yanıtını bekliyorum. Yanıta göre de bizim yapacağımız başka hareketler olacaktır. Parti olarak girişimlerimiz olacaktır. Bu işin arkasını bırakmayacağız. Bu konuda hesap soracağız. Babaeski sosyal demokrat bir belediye diye mi hastanemiz yapılmıyor? Bunu da düşünmek istemiyorum. Hiçbir iktidara yakıştıramıyorum. Öyle görünüyor ki en kısa zamanda Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olacak ve Babaeski Hastanesi’ni yapmak da bize nasip olacak. Her şeyin en iyisine layık olan Babaeski halkı üzülmesin. Biraz daha dişini sıksın. Bunlardan hayır yok. Biz çok güzel bir hastane yapacağız.” (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here