Babaeski Cumhuriyet İlköğretim Okulu Şampiyon

90
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı içerisinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen İlköğretim Okulları arası spor etkinliklerinde, Cumhuriyet İlköğretim Okulu başarılı bir performans sergileyerek büyük bir başarıya imza attı.

 

HABER MERKEZİ
İlçe Merkezinde başarılı okullar arasında yer alan ve Beyaz Bayrak sahibi olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu, 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı içerisinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen İlköğretim Okulları arası spor etkinliklerinde, bireysel ve takım sporları müsabakaları sonucunda, kupaları müzesinde topladı.
Gurur verici başarılara imza atan Cumhuriyet İlköğretim Okulu, İlçe düzeyinde yapılan, Yıldız Futbol ve Basketbol karşılaşmalarında; İlçe Şampiyonluğu,  Küçük Erkek Futbol karşılaşmalarında İlçe üçüncülüğü, Satrançta Mert Çiğdem, İlçe Birincisi, Alpcan Avşar ise İlçe Üçüncüsü oldu.  Küçük Bayanlar Kros Yarışmalarında Melda Bulut, İlçe İkincisi, Beste Yıldız İlçe Üçüncüsü,  Küçük Erkekler Kros Yarışmalarında Oray Güner, İlçe Üçüncülüğü, Yıldız Erkekler Kros Yarışmalarında Erdem Silivri, İlçe birincisi oldu.
Cumhuriyet İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Hüseyin Gönen, bu başarı öyküsünün mimarı Beden Eğitimi Öğretmeni Burçin Baran ile ilgili şunları söyledi;
“İzmir Büyükşehir Belediyesi Süper liginde Profesyonel olarak Hentbol oynamış, idealist bir öğretmen ve bir o kadar da başarılı bir sporculuğun verdiği kazanma hırsı ile çalıştığı okulda başarıdan başarıya ulaşan bir Beden Eğitimi Öğretmeni. Çalıştığı 4 yıl içerisinde hem İlde, hem de İlçe’de birçok başarılar elde etmiş olan bu öğretmen arkadaşımız sadece sporda başarılı olmakla yetinmedi, Öğrencilerinin fiziksel etkinlikleri yani hareketler yolu ile eğitimini sağlayarak her öğrencinin hareket kapasitesini arttırarak, fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerinin en üst düzeye çıkarılmasına katkıda bulundu. Öğrencilerin boş zamanlarını daha kaliteli bir şekilde değerlendirecek modern spor branşlarının da yaşatılmasını sağlamak için devamlı spor projeleri üretti. Bedenen kendide çalışarak bunları yaşama geçirdi ve çevre okulları arasında okulumuza bir farklılık yarattı. Büyük bir emekle okulumuza kazandırılan spor projelerinden bazı örnekler ise, Beden Eğitimi ve Spor derslerinde kullanılacak soyunma odası, İlçemizde ilk kez gerçekleştirilen 2 adet Badminton Sahası ve Golf Sahası,  Hentbol Sahası çizimi, Bahçe Satranç Sahası ve Uzun atlama parkuru. Ben önce bir veli, sonra Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı olarak, böyle öğretmenlerimizi bir kazanç olarak görüyor,  takdir ediyor ve her zaman kendilerine Eğitim camiasında destek olunması gerektiğini düşünüyorum.” (ö.b.)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here