Babaeski CHP’de Abdullah Hacı rakiplerinden daha şanslı görünüyor

13
Kırklareli’nin Babaeski Babaeski’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adayı’nın belirlenmesine ramak kala Yeşilyurt Gazetesi olarak yaptığımız Kamuoyu Araştırması sona erdi.  
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski Babaeski’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adayı’nın belirlenmesine ramak kala Yeşilyurt Gazetesi olarak yaptığımız Kamuoyu Araştırması sona erdi.  
Belediye Başkanı Abdullah Hacı, CHP eski İlçe Başkanı Ozan Yetkin Hazar ve eski Belediye Başkanı Haluk Tezsezer’in Belediye Başkan Adaylığı için yarıştığı Babaeski’de CHP Üyeleri’nin ve vatandaşın büyük bölümü Abdullah Hacı’nın aday olmasından yana.
Gazetemizin yapmış olduğu araştırma çerçevesinde bir kısmı telefonla, bir kısmı da yüz yüze olmak üzere 550 CHP Üyesi ile görüştük. 
 CHP Babaeski’de adayını üyelerinin oylarıyla belirleyeceği için tüm üyelerle görüşmeyi hedefledik ama üye listelerinin tamamını bulma imkanımız olmadığı için vatandaşla görüşmelerimiz sırasında CHP Üyesi olduğunu öğrendiklerimizin, üye arkadaşlarına ulaşmamıza yardımcı olmalarıyla CHP üye sayısının %40’ı geçen bir kısmına ulaşabildik.
Görüştüğümüz 550 üyeden 308 kişi Abdullah Hacı’yı aday olarak görmek istediklerini söylerken, 121 kişi Ozan Yetkin Hazar’ı, 77 kişi de Haluk Tezsezer’i aday görmek istediklerini söylediler.  44 kişi ise henüz karar vermediğini belirtti. 
Gazetemizin Vatandaş odaklı yaptığı araştırmada ise Babaeski’nin tüm Mahallelerini gezdik. Kasap, Berber, Terzi ve Kahvelerde toplam 980 kişiyle görüştük ve Babaeski’deki Belediye Başkanlığı Seçimleri’nde kimi aday görmek istediklerini sorduk.  588 kişi Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’yı, 196 kişi Haluk Tezsezer’i, 147 kişide Ozan Yetkin Hazar’ı aday olarak görmek istediklerini söylediler. 49 kişi de diğer parti adaylarını aday olarak görmek istediklerini belirttiler.
Araştırmalarımız adaylık yarışında Abdullah Hacı’nın rakiplerine göre daha şanslı olduğunu gösterdi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here