“Babaeski Çağdaş ve Modern bir Avrupa Kenti haline gelecek”

9
Babaeski’de 2008 yılında başlayan ve halen devam etmesi planlanan doğal gaz kazı çalışmaları nedeni ile bozulan yolların onarımı başladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkeze bağlı Babaeski ilçesinde 2008 yılı içerisinde ilçede yapımına başlanan ve hala devam etmesi planlanan doğal gaz kazı çalışmaları nedeni ile bozulan yolların ilçe merkezinde onarımına başlandı.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, doğalgaz kazıları nedeni ile bozulan yolların onarımına başlandığını belirterek, özellikle diğer sokaklara göre daha bozuk olan ve şikayet olan sokakların onarımının yapıldığını söyledi.
Hacı, doğalgaz çalışmalarının bitmesinin ardından Babaeski’ye yakışır bir şekilde yolların tamamının yenileneceğini bildirerek;
“Babaeski’mizi Çağdaş, Modern, Avrupa Birliği Standartlarında  bir Avrupa Kenti haline getirmek  için yapılması zorunlu  altyapı  çalışmalarından biri olan doğal gaz çalışmalarının yollarımıza vermiş olduğu zarar, ilçemizde doğal gaz servis bağlantılarının tamamlanmaması nedeni ile tam olarak giderilememektedir. Şu anda servis bağlantılarının tamamlandığı noktalarda parke taş, asfalt çalışması yapılmakta, kötü hava koşulları nedeni ile aşırı derecede yıpranmış, bu yaz döneminde Doğal Gaz Servis Bağlantı programında yer almayacak, önümüzdeki kış problem yaşanabilecek, halkımız tarafından en çok şikayet gelen bölgelerde de asfaltlama, yama çalışmalarımız devam etmektedir. Doğal Gaz Servis Bağlantı işlemleri Trakya Doğal Gaz Dağıtım A.Ş tarafından en kısa sürede yapılacak ihale sonucunda gerçekleştirilecektir. Doğal Gaz Çalışmaları biter bitmez Babaeski’mize yakışır bir şekilde yollarımızın tamamını yenileyeceğiz.Vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı tüm halkımızdan özür dileriz.Anlayışları için sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.