Babaeski Belediyesi’ne teşekkür, Kırklareli Belediyesi’ne sitem

20
“Modern bir hastane yapmamız engellendi”
* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili A. Gökhan Sarıçam Kırklareli’ne 250 yataklı modern bir hastane kazandırmak istediklerini ancak Belediye tarafından engellendiklerini söyledi.


HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili A. Gökhan Sarıçam gazetemizi gerçekleştirdiği ziyaretinde Kırklareli’ne yapılması planlanan 250 yataklı bir modern hastanenin Belediye Meclisi tarafından engellenmesine bir anlam veremediğini belirtti.
Milletvekili Sarıçam, 2008 yılı içerisinde o dönemin Belediye Meclisi tarafından hastane yapımı için Sağlık Müdürlüğü’ne yer tahsisinde bulunulduğunu ancak, 2009 Yerel Seçimleri öncesinde Belediye Meclisi olarak bu arsanın tahsisini iptal edildiğini belirterek şunları kaydetti:  
* “250 yataklı hastane için projemiz hazır”
“Hastanenin yeri ile ilgili olarak Belediye Meclisi’nin Sağlık Müdürlüğü’ne tahsisini önerdiği
100 dönümlük yeri vardı. Burası Dereköy yolu üzerinde Yüksek Okul Binasının yan tarafında yer alıyordu. Onların bu tahsisi ile birlikte biz 2009 yılı bütçesine Kırklareli Devlet Hastanesi yapılması ile ilgili para koyduk. Fakat 2009 yılı Yerel Seçimleri’nin arifesinde Belediye Meclisi olarak bu arsanın tahsisini iptal ettiler. Şuanda arsa için yer yok.
Kırklareli’ne yapılmasını planladığımız herkesin tek olarak yer aldığı odaların bulunduğu 250 yataklı Hastane için projemiz hazır. Bunun içinde 100 dönüm yer olması gerekiyor. Belediye Meclisi iptal ettiyse bir daha verecek. Burası Bulgaristan yolu üzeri olduğu için üzerinde çok durdum. Burasını Balkan Hastanesi olarak değerlendirmeyi düşünüyorduk. Eğer bu karardan dönülmeseydi belki de Hastane şimdiye kadar tamamlanarak hizmete girmiş olacaktı. 
* “Herkes Belediye Meclis Üyeleriyle kazanılmıyor”
Eğer kendi meclisine iradesi geçmiyorsa orada oturmanın da bir anlamı yok. Eğer bir Kırklareli sevdalısıysan çıkarsın; “Ben bu yeri verdim, hükümette burayı yapsın. Dedikleri tarihe kadar oraya temel attılar attılar, atmadılar geri alırım. Ne zaman atacaklarsa, beni atacağına inandırsınlar o zaman vereyim” veya “Ben burayı geri almak zorunda kalıyorum. Beni Belediye Meclis Üyelerim zorluyor” diyebilirdi.
Kahraman ol kardeşim, herkes Belediye Meclis Üyesiyle seçim kazanmıyor. Ama şu var neticede hepimiz gün geliyoruz gidiyoruz. Biz burada bazı hizmetleri almak için bizde az papaz olmadık birileriyle yani. Sırası gelen değil ben kendi partililerimle kötü oldum. Niye filanca bir Belediye Başkanı’nın yapacağı hizmet İller Bankası’ndan geçiyor. Engel yoksa bu adam bu işi başarırsa yine Belediye Başkanı olur.
* “Kaliteli bir sağlık hizmeti için biz hastane istiyoruz”
Bizim bu hastanemiz nüfusumuza göre gider hiç problem değil. Ama şu var daha kaliteli bir sağlık hizmeti için biz hastane istiyoruz, hastane yetersiz olduğu için değil. O zaman gücü yoktu devletin milletin, şimdi var paramda var projemde var. Neymiş sen işe orayı vermedin, burayı vermedin, onu geri aldım yani böyle bir mantık olur mu?
* “Babaeski Belediye Başkanı’na teşekkür ederim”
Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı’yı da tebrik etmek lazım Babaeski’de de aynı şeyi çıkarttırdım ben, Babaeski’de de yer yok. Orada yapacağımız hastane 70-80 yataklı bir hastane, hastane için en az 20 dönüm bir yer lazım. Şehir dışında bir yer bulduk. Bir tarafı hazine 10 dönüm, bir tarafı şahsın. Birbirileriyle takas edecekler. 2 tane hazine yerini yan yana getireceğiz, adamın yerini devlete katacağız. Milli Emlak’tan bununla uğraşıyoruz. Buradan dediler bir miktar para çıkacak 5-10 milyar civarında. Şuan ki Belediye Başkanı Hacı Abdullah, Belediye Başkanı olduğu günden beri benimle çalışıyor. Kendisi bana; “5 milyarını ben veririm vekilim, ben meclisten çıkartırım gerekirse cebimden vereceğim” dedi. Ben şimdi siyaseten ayırmıyorum. Abdullah Bey böyle bakıyor olaya.
* “Yapacağımız hastaneyi Tıp Fakültesi’ne çevireceğiz”
Ben bunun alternatifini de geliştirdim. Üniversite’ye tahsis ettirdiğimiz 3 bin dönüm bir yer var. Allah izin verirse işi oraya doğru döndürüyoruz. Oraya o alanın içine hem Hastane yapacağız inşallah onu da ileride Tıp Fakültesi yapacağız. Yani öylede bir hedef onunda üzerine kilitleniyoruz. Oda alsın Aqua Park mı o önce bitirecek, biz mi Hastane’yi bitireceğiz bakalım.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here