Babaeski Belediyesi’nden “Yalnız Değilsiniz” Projesi

12
Altyapı, Üstyapı, Kültür-Sanat, Spor, Eğitim ve daha birçok alanda gerçekleştirdiği projeler ile Trakya Bölgesi’nde örnek gösterilen belediyelerin başında yer alan..
HABER MERKEZİ
Altyapı, Üstyapı, Kültür-Sanat, Spor, Eğitim ve daha birçok alanda gerçekleştirdiği projeler ile Trakya Bölgesi’nde örnek gösterilen belediyelerin başında yer alan Babaeski Belediye Başkanlığı Sosyal Belediyecilik kapsamında da örnek çalışmalara imza atıyor. 
Bu kapsamda Trakya Kalkınma Ajansı Sosyo-Ekonomik Mali Destek Programı kapsamında hayata geçirilen ve Ajans tarafından desteklenen “Yalnız Değilsiniz” Projesi ile Babaeski’de yaşayan Engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza Engelsiz bir yaşam sunacak.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Belediyemiz bünyesine alacağımız asansörlü otobüs, projemiz kapsamında kuracağımız Çağrı ve Destek Merkezi, Misafirhanemizi yenilememiz ile ilçemizde örnek bir projeyi hayata geçireceğiz. Babaeski Belediye Başkanlığı ilçemizin her alanında projeler üretmektedir. Bizler Avrupa Kenti Babaeski hayalimiz ile yola çıktık. Avrupa Ülkelerinin çoğunda belediyeler daha kurulurken insan odaklı hizmetler üretmektedir. Sosyal Belediyeciliğe daha fazla önem vermektedirler. Bizde Yalnız Değilsiniz projemiz ile ilçemizde sosyal alanda en büyük eksiklik olan Engelli, yaşlı vatandaşlarımız için asansörlü otobüsü ilçemize kazandıracağız. Belediyemiz bünyesinde engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere çağrı ve destek merkezi kuracağız. Örneğin yaşlı, engelli bir vatandaşımızın belediyemizde, herhangi bir kamu kurumunda işi var. Onların işini çağrı ve destek merkezimiz takip edecek, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza her zaman destek olacaktır. Babaeski Belediyesi sosyal belediyecilik hizmetlerinde öncü bir belediyedir. Bizler Babaeski’miz için güzel yarınlar için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Her şey Avrupa Kenti Babaeski için.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.