Babaeski Belediyesi’nden “Ücretsiz Satranç Kursu”

10
Kırklareli’nin Babaeski Belediyesi Kent Konseyi ile Babaeski Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde çocuklarımıza yönelik “Ücretsiz Satranç Kursu” organize ediliyor.
HABER MERKEZİ 
Altyapı hizmetlerine yapılan dev adımların yanında düzenlemiş olduğu Ücretsiz Dans, Tiyatro, Spor Kursları gibi etkinlikler ile kış mevsimini hissetmeye başladığımız bu günlerde nasıl zaman geçireceğini düşünen ilçe halkına alternatif seçenekler sunan Babaeski Belediyesi etkinlik portföyüne Satranç Kursu gibi çocukların zeka gelişimlerini hızlandıran bir kursu eklemesi aileler ve  kamuoyu tarafından büyük beğeni topladı.
Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı düzenlenecek etkinlik hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Çocuklarımızın olabildiğince küçük yaşta satranca başlamaları, kişilik gelişimlerinde satrancın pozitif etkilerinden yararlanmaları teşvik edilmelidir. Satranç kursu sayesinde çocuklarımız hızlı ve doğru düşünebilmeyi, olaylara doğru yorumlarla yaklaşabilmeyi, yeteneklerini,  güven duygularını geliştirerek başarıya ancak sistemli ve disiplinli bir çalışmayla varılacağını öğrenmektedirler. Satranç sporunun çocuk eğitiminde olumlu ve kalıcı etkileri olduğu tartışmasızdır. Satranç aracılığıyla, oyun havası içinde odaklanmayı öğrenen çocuklarımızın derslere konsantre olmaları kolaylaşmakta, çocuklarımızdaki dikkat dağılma sorunu önemli ölçüde azalmaktadır. Çocuklarımızın zeka gelişimlerini arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmış bu kursumuza tüm çocuklarımızı bekliyoruz. Başvurular Babaeski Belediyesi Mavi Masa Birimi’nden yapılacak. Son başvuru tarihi 24 Ekim 2011 Pazartesi günüdür.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here