Babaeski Belediyesi’nden örnek olacak karar

10
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanlığı Sosyal Belediyecilik anlayışı çerçevesinde örnek faaliyetlere imza atmaya devam ediyor.
HABER MERKEZİ
2013 yılının ilk meclisinde tüm Belediye Meclis Üyelerinin oyları ile ilçe merkezinde engelli vatandaşlarımızın ailelerine de su tüketim ücretlerinde indirimli tarifenin uygulanması kararlaştırıldı. Eski uygulamada sadece engelli durumunda olan su aboneleri indirimli su tarifesinden yararlanırken 2013 yılından itibaren birinci derece yakınlarına bakmakla yükümlü olan ve bunu belgeleyen vatandaşlarda indirimli su tarife ücretlerinden yararlanabilecek.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Babaeski Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımla çok güzel bir uyum yakaladık. İlçemiz için tarihi kararlara imza atarken ilçemizde uygulanan bazı kararlardaki eksiklikleri de gidermeye çalışmaktayız. Bu kapsamda sadece engelli vatandaşlarımızın yararlanabildiği indirimli su tarife ücretlerinde belediye meclisimizin kararı ile değişikliğe gittik. Çünkü ufak yaşta engelli çocuklarımızı bakmakla yükümlü olan ya da evlerinde birinci derece engelli yakınlarını bakmakla yükümlü olan vatandaşlarımız indirimli tarife ücretlerinden yararlanamıyorlardı. Aldığımız karar ile vatandaşlarımızın bu mağduriyetlerini gidermiş olduk. Bundan sonra vatandaşlarımız yakınlarına ait getirdikleri rapor ve birinci derece yakını olduklarını beyan eden evraklarla belediyemize başvuracaklar ve indirimli su tarife ücretlerimizden yararlanmaya başlayacaklardır. Sosyal Belediyecilik demek adı üstünde insan odaklı hizmetler, insanlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda projeler üreten belediye demektir. Bizler bu felsefemizden asla ödün vermeyeceğiz. Babaeski Belediyesi yaptığı çalışmalar, hizmetler ile Trakya’da örnek teşkil eden bir belediyedir ve örnek olmaya devam edecektir.” (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.