Babaeski Belediyesi’nden önemli adım

16
Babaeski Belediyesi’nden önemli adım

Babaeski Belediyesi, bilgi çağı toplumunun katılımcılık, şeffaflık, vatandaş odaklılık, hesap verebilirlik gibi ilkelere sahip olan “yönetişim” anlayışı ile yepyeni bir adıma daha imza attı. Yerel yönetimlerin yeniden yapılanması kapsamında geliştirilen bu uygulama ile e-belediyecilik faaliyetine başladıklarını kaydeden, Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı açıklamalarında şunları kaydetti:

“Yerel yönetimler, halka en yakın kamu yönetimi birimidir. Yerel yönetimlerin yeniden yapılanmaları ile artık hizmet sunumları elektronik ortama yansıttıkları e-belediyecilik uygulamalarında da izlenebilmektedir. Sürekli gelişen bilişim teknolojileri, yerel yönetimlerin çok yönlü hizmet verme gereksinimleri doğrultusunda bizlere yeni ufuklar açmakta ve problemlere uygun çözümler sunabilmektedir. Bunların başında belediyelerin tanıtım, ilke ve hizmetlerini elektronik ortama yansıttıkları “e-belediye” kavramı gelmektedir. E-Belediye; kente ilişkin verilerin güncel teknolojiye dayalı bilişim teknolojileri destekli çalışmalarla yönetilerek bu verilerden kent ve toplum yararına çeşitli bilgiler üretilmesi ve etkin bir biçimde vatandaşın hizmetine sunulmasıdır. Şu anda başlatmış olduğumuz e-belediyecilik hizmetinde vatandaşlarımız, web sitemizden alacakları şifre ile sicillerine ait su, emlak, ilan ve reklam vergisi v.b  güncel borçlarını öğrenebilirler. Ayrıca belediyemiz hakkında istedikleri her türlü bilgiye ve hizmetlere ulaşabileceklerdir. Gelecekte bilgi işlem teknoloji servisimizin çalışmaları ile e-belediyecilik sistemimiz kent bilgi sistemine göre yenilenecektir.

Biz göreve geldiğimiz ilk günden beri Belediyemizde farklılık yaratmaya, halkımızın daha kaliteli koşullarda hizmet alarak işlerini kolaylaştırarak, bürokrasisi azalmış belediyeleriyle her zaman gurur duyacakları bir sistem oluşturmak için gece gündüz çalışmaktayız. Amacımız her zaman halkımıza en iyisini ve güzelini sunmaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here