Babaeski Belediyesi’nden Okula ilk adım hediyesi

19
Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından 2011-2012 yılı Eğitim-Öğretim Yılında okula ilk defa adım atan ilköğretim 1.sınıf öğrencilerine, 1.sınıfta kullanılan kırtasiye malzemelerinin yer aldığı kırtasiye seti hediye edildi.
HABER MERKEZİ
Belediye Başkan Yardımcısı Basri Güleç ve Belediye Başkanlığı Özel Kalemi Belma İnanç ilçe merkezindeki 5 ilköğretim okulunu ziyaret ederek hediyeleri öğrencilere tek tek dağıttı. Belediye Başkanı Av.Abdullah Hacı dağıtılan hediyeler ve ilköğretim haftası hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“Okula ilk adım, çocuklarımızın ailelerinden ilk defa uzun süreli ayrılmaları ve dış dünya ile ilk karşılaşma dönemi olması nedeniyle büyük önem taşımaktadır. Bu adım her insanın yaşamında özel bir yere sahiptir. Yaşamımızdaki ilklerden birisidir. Babaeski Belediye Başkanlığı olarak düzenlemiş olduğumuz kırtasiye seti dağıtım etkinliği ile çocuklarımızın bu özel anlarını onlarla birlikte yaşamak, okullarındaki ilk günlerinde onları yalnız bırakmamak ve onların heyecanlarını, endişelerini, korkularını tebessüme, mutluluğa çevirmek istedik. Ben yeni eğitim öğretim döneminde başta okula yeni başlayan çocuklarımız olmak üzere tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize başarılar dilerim. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz Ülkemizin aydınlık geleceğidir.” Minik öğrenciler hediyelerden dolayı çok mutlu olduklar ve Belediye Başkanı Av.Abdullah Hacı’ya  teşekkür ettiler. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.