Babaeski Belediyesi Halka aşure dağıttı

33
Babaeski Belediye Başkan Vekili Hasan Ali Eren; “Babaeski Belediye Başkanlığı olarak, toplumun geleneksel ve manevi değerlerinin günümüzde de devam ettirilmesi, saygı gösterilmesi, sosyal barışın devamı çerçevesinde önemli olarak değerlendirilmektedir.”
Haber:Özkan Başaran
Babaeski Belediye Başkanlığı, 13 Kasım Perşembe günü Muharrem Ayı’nın onuncu gününün Aşure Günü olarak kabul edilmesi vesilesiyle Babaeski Halkı’na aşure dağıttı.
6 bin 225 aşurenin dağıtıldığı etkinlikte Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın 11 Kasım 2014 günü izne çıkmasından dolayı Başkan Vekili Hasan Ali Eren Babaeski Belediyesi adına başkanlık yaptı. Etkinliğe Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Babaeski Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Sertgün ve Hayri Tübeler, Babaeski Belediye Meclis Üyeleri Özkan Arbaş, Serda Onat, Makbule Önen, Gülten Kaymaz, İl Genel Meclisi Babaeski Üyeleri Şahin Arslan ve Sibel Çınar, CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, CHP Babaeski Gençlik Kolları Başkanı Önder Kurşun, Babaeski Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Türkay Topal, Babaeski Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Güleç, Babaeski Belediyesi İtfaiye Müdürü Adnan Tunç, Babaeski Merkez Mahalle Muhtarları Nasıf Alyanak, Kadir Üstünel, İbrahim Demir, Muzaffer Tabak, Alpullu Belediyesi Eski Başkanı Ahmet Durgun ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Babaeski Belediye Başkan Vekili Hasan Ali Eren, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şunlara yer verdi; “Babaeski Belediye Başkanlığı olarak, toplumun geleneksel ve manevi değerlerinin günümüzde de devam ettirilmesi, saygı gösterilmesi, sosyal barışın devamı çerçevesinde önemli olarak değerlendirilmektedir.
Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem Ayı’nın onuncu günü aşure günü olarak kabul edilmiştir.
İslam inancında, birçok önemli olayın meydana geldiği manevi değeri yüksek bu güne verdiğimiz önem gereği aşure dağıtımını gerçekleştiriyoruz.
Bu vesileyle Babaeski Halkı’nın Aşure Günü’nün hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah kabul etsin.”
Başkan Vekili Eren, konuşmasının ardından verdiği bilgide 6 bin 225 adet aşurenin dağıtıldığını açıkladı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here