Babaeski baştan aşağı yenilenecek

0
* Babaeski’de 2014  Mart Ayı’nda başlayan ve ilçenin tamamında gerçekleştirilen Kanalizasyon, İçme Suyu Şebeke Hattı Altyapı Çalışmaları sonrası  merakla beklenen yol yapım çalışmaları 17 Haziran 2015 tarihi itibarı ile başladı. Yaklaşık 6 ay sürecek çalışmalar kapsamında Babaeski’nin ana yolları ve ara mahalleler olmak üzere bozulan tüm yollar baştan aşağı yenilenecek.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’nde Altyapı Çalışmaları’nın tamamlanmasının ardından yol yapım çalışmalarının başlatılması ile ilgili olarak Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı; “Yapılacak yol çalışmaları ile Babaeski’mizi eskisinden daha modern daha güzel örnek bir kent haline dönüştüreceğiz” diyerek çalışmalar hakkında şunları söyledi:
“1 yıllık belki kısa gibi gözüken ama ilçemizde yarattığı çamur, toz nedeni ile vatandaşlarımıza uzun bir süre gibi gelen altyapı çalışmalarını bitirmiş bulunmaktayız. Şimdi en kolay iş olan yol yapım çalışmalarına başlıyoruz. Göreve ilk geldiğimde  ben önümüzdeki bir iki senede çok büyük sıkıntılar yaratacak olan  Babaeski’mizin altyapısını değiştireceğimi söylemiştim. Çünkü Babaeski’mizin altyapısı çok eski idi. Birilerinin bu işe sahip çıkması gerekiyordu. Birilerinin bu işi yapması için cesaret göstermesi gerekiyordu. Altyapı çalışmaları her baba yiğidin yapabileceği bir iş değildir. Korkak insanlar asla bu işe giremezler. Bir yılda yaşadıklarımız ortada yeri geldi çamur içinde yürüdük, yeri geldi tozdan penceremizi açamadık. Ama geleceğimizi garanti altına aldık. Babaeski bundan sonra en ufak bir altyapı sorunu yaşamayacaktır. Bu süreçte ne dedikodular ürettiler. Yok, bu altyapı çalışmaları yanlış yapılmış. Yok, firma yetkilileri kaçmış. Hatta ben de kaçmışım. Yapılan işleri içine sindiremeyenler sürekli bu dedikoduları ürettiler. Biz onlara yaptığımız hizmetler, projeler ile her zaman cevap verdik ve yine hizmetlerimiz ile cevap vermeye devam edeceğiz. Korkak insanlar asla kahraman olamazlar. Ben bu yaptığımız hizmetleri kahraman olmak için yapmadım. Babaeski sevdalısı olarak Babaeski’mizin en büyük sorununu çözüp bulup, her şeyin en güzeline layık olan Babaeski Halkıma sorunsuz bir yaşam alanı sunmak istedim. Babaeski halkı yapılanların farkında. Babaeski Halkım bizlere her zaman destek oldu ve olmaya da devam ediyor. Babaeski Belediyesi tarihinin en büyük altyapı çalışmalarını gerçekleştirdi ve şimdi tarihinin en büyük yol yapım çalışmalarını gerçekleştirmeye başladı. İlk olarak Flamingo Yolu’nda çalışmalara başladık. Asfalt İhalesi’ni alan firma ile parke taş ihalesini alan firmalar  ile sözleşmeler imzalanıp firmalar işlerine başladılar. Yer teslimleri firmalara yapıldı. İki hafta içerisinde hani her taraf kazılıp her tarafta altyapı çalışmaları başlamıştı ya şimdi her tarafta yol yapım çalışması yapan ekipleri göreceksiniz. Yolun açık olsun Babaeski’m. Bundan sonra her şey daha güzel olacak.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here