Babaeski 3 dilde tanıtılacak

11
* Babaeski ve Lubimets’de her iki ilçenin tanıtımına yönelik yapılan Tanıtım Filmi Babaeski’deki yerel basın mensuplarına tanıtıldı.
HABER MERKEZİ
Avrupa Birliği Türkiye Bulgaristan Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Babaeski Belediyesi ile Lyubimets Belediyesi arasında ortaklaşa uygulanan PD-02-29-305 sözleşme No’lu “Sınır Bölgelerinin tarihi ve doğal mirasına erişim için Sınır Ötesi İşbirliği proje faaliyetleri çerçevesinde Babaeski ve Lubimets’de her iki ilçenin tanıtımına yönelik yapılan Tanıtım Filmi Babaeski’deki yerel basın mensuplarına tanıtıldı.
Babaeski ve Lyubimets’in Tarihi, Kültürel yerlerini anlatan ve İngilizce Dublaj, Türkçe, Bulgarca altyazı olarak hazırlanan ve 3 dilde özelliği ile Trakya’da ilk defa tanıtım filmi basın mensuplarından tam not aldı. Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Başkan Yardımcısı Hayri Tübeler, Proje Koordinatörleri Basri Güleç ve Eser Tübeler’in katıldığı tanıtım sunumu hakkında Başkan Hacı şunları söyledi;
“Gerek yurt dışından, gerekse yurt içinden gelen misafirlerimize, çevre il ve ilçe belediye başkanlarımıza Babaeski’mizin tanıtımı ile ilgili hazırladığımız bu güzel eseri takdim edeceğiz. Bundan 4 yıl önce Yerel Yakın tarih kitabımızla Babaeski’mizin tanıtımını içeren çok güzel bir eseri ilçemize kazandırmıştık. Şimdi bu bilgileri canlı görüntüye dönüştürdük. Önümüzdeki günlerde Babaeski’mizin tanıtım filminden vatandaşlarımıza da dağıtacağız. Babaeski’miz tarihi, kültürel yapısı ile Trakya’nın en eski, en köklü yerleşim yerlerinin başında gelmektedir ve gerçekten çok önemli tarihi mirasa sahiptir. Bu mirası gelecek nesillere aktarmak bizlerin en temel görevidir. Misafirlerimiz tanıtım filmimizi izlediğinde Babaeski’mizi tarihi ve kültürel yönden örnek bir yer olduğunu göreceklerdir. Babaeski’mizi bizler marka şehir yapmak istiyoruz. Bu amaçla önce altyapı dedik. Kimsenin projelerini bile hazırlamaya cesaret edemediği dev yatırımları ilçemizde hayata geçirdik. Bundan sonra ilçemizde yapacaklarımız en kolayı. Bir şehrin üstyapısını yapmak, peyzajını yapmak en basit iştir. Çok değil, sadece bir sene içerisinde Babaeski’mizi tanıyamayacaksınız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın en büyük teminatıdır.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.