Baba ve Oğullarının Bağlama Sevdası

31

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde Halk Eğitim Merkezi’nde açılan Bağlama kursunda baba İsmail Salman(43), oğulları Alp Erdem Salman(10) ve Metehan Salman(8) kursa katılarak Bağlama çalmayı öğreniyor.

Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi’nde 11 Şubat 2014 tarihinde açılan ve devam eden Bağlama kursunda baba İsmail Salman ve oğulları Alp Erdem Salman ve Metehan Salman Bağlama çalmayı öğreniyor.

Kurs öğretmeni Bülent Tosun öncülüğünde haftanın iki günü, Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen kursa katılan baba İsmail Salman, küçüklüğünde hep Bağlama çalmak istediğini ancak fırsat bulamadığı için öğrenmenin yaşı yoktur diyerek oğullarıyla birlikte kursa katıldıklarını söyledi.

Salman, “Bağlama enstrümanına çocukluğumdan bu yana merakım vardı. O dönemlerde öğrenme fırsatı bir türlü bulamamıştım. Geçtiğimiz sene Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi’nde kursun açılacağını duydum. Başvurumu yapıp kursa başladım. Kısa zamanda öğrenip bütünleştiğim Bağlama ile çocuklarımın da tanışmasını, vakitlerini Bağlama öğrenerek geçirmesini sağlamak için onları da kursa kayıt yaptırdım. Büyük oğlum Alp Erdem Salman ve küçüğü Metahan Salman Bağlama öğrenmeyi çok sevdiler ve kursa büyük ilgi gösterdiler. Biz de haftanın iki günü oğullarımla birlikte hem Bağlama öğreniyoruz hem de birlikte vakit geçiriyoruz” dedi.

Kursa babası ve küçük kardeşi Metehan ile geldikleri için mutlu olduğunu belirten Alp Erdem, “Bağlama kursu sayesinde yeni arkadaşları tanıdım. Dinlemeyi çok sevdiğim bağlamayı kendim tutmayı, çalmayı öğreniyorum. Kursta hem öğreniyor, hem de eğleniyoruz” ifadelerini kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here