B. Mandıra Yaşlı Güreşleri Başpehlivanı, Trakya Birlik Pehlivanı “Ahmet Yavuz”

20
Büyükmandıra Belediyesi Kavasoğlu ve Şamdancıbaşı İbrahim Geleneksel Yağlı Güreşleri ve At Yarışları 30 Mayıs 2010 Pazar günü gerçekleştirildi.


HABER MERKEZİ

Düzenlenen güreşlerde; Kırklareli CHP Milletvekili Dr. Tansel Barış, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, B. Mandıra Belediye Başkanı Şükrü Çölgeçen, Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, Sinanlı Belediye Başkanı Ali Alkan, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, Karahalil Belediye Başkanı Dindar Seçen, Kaynarca Belediye Başkanı, Sayit Uçan, Babaeski Esnaf Sanatkarlar Oda Başkanı, Türkay Topal ve Oda Yönetimi ve Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt, Köşe Yazarı Özkan Başaran, Babaeski Gündem Gazetesi İdari Müdürü Ceyhun Çolak ile Yazı İşleri Müdürü Aydın Bilgili’nin yanı sıra çevre köy muhtarları ve oda yönetimleri Belediye Meclis Üyeleriyle sayısız önemli siyasi sima protokol türbününde yerlerini aldılar.
Kırkpınar Baş Cazgırı Şükrü Çölgeçen’in sunum yaparak, katılımcıları coşturduğu Büyükmandıra Yağlı Güreşleri bu yıl çok daha fazla önemli konuk tarafından izlendi.
Milletvekili Tansel Barış’ın yanı sıra katılım gösteren bütün Belediye Başkanları’na Büyükmandıra Belediye Başkanı tarafından plaket verildi.
Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurta da plaket veren Başkan Şükrü Çölgeçen, daha sonra Gazetemiz Sahibi Elmas Cankurt’u güreşçilere madalyalarını takmak üzere tören yerine çağırdı.
Güreşçilere madalyalarını takan Gazetemiz Sahibi Elmas Cankurt güreşlerin yapıldığı alandan, Köşe Yazarımız Özkan Başaran, Babaeski Gündem Gazetesi İdari Müdürü Ceyhun Çolak ile ayrılmadan önce Başkan Şükrü Çölgeçen’i tebrik ettiler.
Ahmet Taşçı ile Ahmet Yavuz’un Finalde kapıştıkları Büyükmandıra Yağlı Güreşleri’nde, Efsane Kırkpınar Başpehlivanı Ahmet Taşçı güreş anında ayağından sakatlanınca, Trakya Birlik Pehlivanı Ahmet Yavuz Başpehlivan oldu. (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here