“AZAP YOLU” tehlike saçıyor

15
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Sakızköy ile Evrensekiz Beldesi arasındaki 7 kilometrelik yol tehlike saçıyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı iki Beldeyi bir birine bağlayan yolda özellikle yağışlı havalarda seyahat etmek tam anlamı ile ustalık ve cesaret istiyor.
Sakızköy Beldesi’nden Evrensekiz Beldesi’ne özellikle yağışlı havalarda gitmek isteyenlerin 3 seçeneği var: 1. Seçenek; Sakızköy’den Ahmet Bey’e kadar 10 kilometre, Ahmetbey’den Evrensekiz’e kadar olan 10 kilometre olmak üzere toplam 20 kilometrelik yol.
2. Seçenek; Sakızköy’den Lüleburgaz ilçe merkezine 9 kilometre, Lüleburgaz ilçe merkezinden Evrensekiz’e kadar 15 kilometre olmak üzere 24 kilometre yol. 
3. Seçenek ise; Sakızköy’den Evrensekiz Beldesi’ne en kestirme yol olan 7 kilometrelik Azap Yolu.
İki beldeyi birbirine bağlayan bu 7 kilomatrelik kestirme yolda ise yağışlı havalarda araç kullanmak tam anlamı ile ustalık ve cesaret istiyor. Yağan yağışlarla dere yatağından beter bir hale gelen yolda oluşan derin çukurlarda işin çabası. Her an aracın direksiyon hakimiyetini kaybederek şarampole yuvarlanmamak hiçten bile değil. Aldanıpta bu yolu kullanmak istediğinizde 7 kilometrelik azap yolunda her türlü tehlikeyi göze almış oluyorsunuz. Birde yolların yabancısıysanız yandınız.
Bu iki beldeyi birbirine bağlayan yola “Yol” demeye binbir şahit lazım. Vatandaşlar dere yatağından beter hale gelen yolu kış aylarında kullanamadıklarından şikayetçiler. Yetkililerden bir an evvel bu yolu kullanılır hale getirmelerini istiyorlar. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here