“Ayrımcılığa Karşı Eşit Yurttaşlık” için yürüdüler

17
* Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi “Ayrımcılığa Karşı Eşit Yurttaşlık Yürüyüşü”ne katıldı.

HABER MERKEZİ
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle çok sayıda engelli örgütünün katıldığı etkinliklerde en geniş katılım Ankara’da oldu. Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi’nden yaklaşık 50 kişilik bir ekip, Şehit ve Gaziler Derneği ve Anneler Derneği’nin de iştiraki ve Kırklareli Belediyesi’nin katkılarıyla Ankara’da Türkiye Sakatlar Konfederasyonu tarafından düzenlenen "Ayrımcılığa Karşı Eşit Yurttaşlık" Yürüyüşü’ne katıldı. CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek ve Danışmanı’nın da katılarak destek verdiği yürüyüşe aralarında çok sayıda TSD Üyesi’nin de bulunduğu bini aşkın farklı engel grubundan vatandaşlarımızla birlikte Maltepe’den başlayan yürüyüş, Kızılay Meydanı’ndaki Güven Park’ta yapılan basın açıklamasıyla son buldu.
Yürüyüşe katılan engelliler taşıdıkları dövizlerde ilgi çeken talepler dile getirdiler. Bunlar arasında “Engelli Vali, Hakim, Diplomat Bakan Görmek İstiyoruz”, “Uygulanmayan Yasayı Kaldırın”, “Acımak Sizin Susmak Bizim Suçumuz” gibi olanlar göze çarptı.
Yürüyüş ardından TSD Kırklareli Şubesi Üyeleri Anıt Kabir’i ziyaret ederek engelli üyelerine anlamlı bir Engelliler Günü yaşattı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here