Aydın; “Kırklareli’de hayalleri gerçek yapmak için aday oldum”

12
30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi Kırklareli’de en çok hareketli parti olan Adalet Kalkınma Partisi’nden (AKP) Kırklareli Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı’nı açıklayan Yusuf Aydın oldu. 
HABER MERKEZİ
30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi Kırklareli’de en çok hareketli parti olan Adalet Kalkınma Partisi’nden (AKP) Kırklareli Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı’nı açıklayan Yusuf Aydın oldu. 
28 Ekim 2013 Pazartesi günü saat 16.00’da parti binasında gerçekleştirilen Aday Adaylığı açıklamasına; AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden,  AK Parti Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol ve partililer katılım gösterdi.
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz şunları kaydetti;
“Cumhuriyetimiz Kuruluşunu idrak ettiğimiz şu günlerde, bizde parti olarak Aday Adayı bereketi yaşıyoruz. 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Mahalli idareler Genel Seçimlerde Kırklareli’de en iddialı partinin AK Parti olduğunu başlangıçtan olduğu gibi her seferinde ifade ediyoruz. Bu iddianın bir sonucu olarak 9. Aday Adayımız Yusuf Aydın beyin adaylık toplantısı için buradayız. Yusuf Bey aslen Kırklareli’nin Armağan Köyü’ndendir. İstanbul’da kamu görevi ifa ederken Partimizden Aday Adayı olmak için istifa etmiştir. Ve inşallah devlette edinmiş olduğu deneyimleri bundan sonraki çalışma sürecinde ilimize ve partimize aktaracaktır. Biz bu sebepten dolayı kendisine Aday Adaylığı’nın hayırlı olmasını diliyoruz.”
Zeki Kılavuzun konuşmasının ardında sözü Belediye Başkan Aday Adayı Yusuf Aydın aldı. Yusuf Aydın konuşmasında şunları kaydetti;
“Adaylık açıklamamızı Cumhuriyetin yıldönümünde yapmamız daha manidar. Biliyorsunuz AK Parti hayallerin partisi “Hayaldi Gerçek Oldu” slagonumuz var biliyorsunuz, biz hayalleri gerçekleştirmek için bir aday adaylığı müracaatında bulunduk. Çünkü Kırklareli diğer aday adayları arkadaşlarımızın da daha önceden belirttiği gibi artık mevcut yapıyı taşıyamaz durumda. O yüzden daha önceden hizmet etmiş olan Belediye Başkanlarına ve Belediye Meclis Üyelerine teşekkür edip bundan sonra artık AK Parti’nin Türkiye çapındaki başarılarının burada da devam etmesi ve uygulanması için bu görevin bizler tarafından yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu amaçla Aday Adaylığımızı açıkladık. Kırklareli’de doğduk büyüdük, İstanbul’da yaşıyoruz. İstanbul son 10 yılda Türkiye acısından değil Dünya standartları açısından çok ileri noktalara gelmiş bir şehir. Tabii sürekli Kırklareli’ye gidip geliyoruz ziyaretler de bulunuyoruz bu bizi Kırklareli ile İstanbul’u kıyasladığında bu bizi çok üzüyor. Burada Türkiye’nin gelişimiyle doğru orantıda değil, ters orantıda bir tablo görüyoruz. Bu tabloyu değiştirmek gerektiğini düşünüyoruz bunu böyle olmasını her istiyor.2023 yılana kadar Kırklareli’nin nüfusu bizim öngörülerimize göre 100 bin olma ihtimali olan bir şehir. 100 binlik şehrin alt yapısı ciddi anlamda sorun olur. Kanalizasyon, su vs gibi sorunlar var. Şuan ki alt yapıda şehri taşıyamamaktadır gördüğümüz kadarıyla. Bu amaçla bende Türkiye’nin Partisi AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıkladım herkes için hayırlı olmasını diliyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here