Aydın Çetiner MHP’den Aday Adayı

144
“Bu Ülkenin yerli ve Milli olmaya ihtiyacı var”
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) 7 Haziranda yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerinde Kırklareli’den Milletvekili Adayı olmak için Aday Adaylığı’nı açıklayan 2. İsim Aydın Çetiner oldu. 
Çetiner, 17 Şubat 2015 Salı Günü saat 13.30’da MHP Kırklareli İl Başkanlığı Binasında yaptığı basın açıklaması ile kamuoyuna, MHP Kırklareli Milletvekili Aday adayı olduğunu duyurdu. 
Basın açıklamasına Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Mesut Şalk ve Kırklareli MHP İl Teşkilatı Üyeleri katıldı.
Mesut Şalk basın açıklaması öncesi Çetiner’e hayırlı olsun dileklerini iletti. Şalk basın açıklaması öncesi; “Böyle değerli Büyüklerimizin, partimizde olması ve gönül vermesi bizi çok mutlu ediyor. Böyle kaliteli, değerli insanların partimizde olması bizim iktidara yürüyüşümüz demektir. Değerli, güvenilir, donanımlı insanlar ile bu ülkeyi yönetme yolunda ilerliyoruz” dedi.
2015 genel seçimleri için aday adaylarının yürüttüğü çalışmalar kapsamında Kırklareli’de de Aday Adayları adaylıklarını açıklamaya başladı.
MHP’den aday adayı olan Aydın Çetiner, 17 Şubat 2015 Salı Günü (dün) yaptığı basın toplantısı ile Aday Adaylığı’nı ilan ederek sahalara indi.
Aydın Çetiner yaptığı basın toplantısındaki konuşmasında şunları kaydetti;
“İstanbul ve Avrupa’ya yakınlığı dolayısıyla, sanayi alanında büyük bir öneme sahip olan Kırklareli, ülkemizin hızla büyüyen şehirleri arasındadır. Yine Balkanlara yakınlığından dolayı, çeşitli Avrupa topluluklarına ev sahipliği yapan Kırklareli’nde Sosyo-Kültürel yaşamın kalitesi, ülkemizi temsil etme yönünden de büyük önem arz etmektedir. Sanayisi ile birlikte kamusal anlamda da ilerlemek için en önemli unsur olarak güvenli ve sağlıklı bir yaşam başlığı ortaya çıkmaktadır. Kırklareli’nin kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılarak mali açıdan sağlam bir yapıya oturtulması, sosyal refah seviyesini de yükseltecektir. Şehrimizle ilgili analizlerin toplamına baktığımız zaman ülkeye yaptığımız katma değerin aynı oranda yatırım ve hizmet olarak şehrimize dönmediğini görüyoruz. Şehrimiz için yapacağımız siyasetin temeli, bu görünümü değiştirmek olacaktır. Merkezi idareden şehrimize ayrılan hizmet ve yatırım payının arttırılmasını bir zaruret olarak görüyorum.  Ülkemizin de, 21. yüzyılda kıymetinin bir kat daha arttığı büyük bir gerçek.. Özellikle de Batı için… Avrupa’nın güvenlik ve savunması için kritik 17 temel çatışma noktasının 14 tanesi Türkiye’nin hinterlandında yer almaktadır. Günümüzde bu kritik konum; İsrail, İran ve bütün bir Ortadoğu’da ağırlığıyla hissedilmiştir. Stratejik olarak dünyanın en gözde ülkelerinden biri olan Türkiye’mizin, gelişen ve değişen dünyada, söz sahibi ülkeler arasında yer alabilmesi için stratejik planlamaya acilen ihtiyacı vardır. En Önemlisi de Bu Ülkenin yerli ve Milli olamaya ihtiyacı vardır. Yerli ve Milli olmak çok önemli buda ancak Milliyetçi Hareket Partisi ile olur." 
* Aydın Çetiner kimdir?
1961 yılında Kırklareli’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamladı. Rumeli kökenli bir ailenin çocuğudur. 30 yıldır Silah ve Savunma Endüstrisi alanında çalışmalar ve araştırmalar yapan Çetiner, yine bu alanda birçok ulusal ve uluslararası makaleler yayınladı. Şuan "İstihbarat Savaşları" ve "21. Yüzyılda Savaş Stratejileri" isimli kitapları bulunmaktadır. "Çerçeve" isimli dergide ‘Strateji ve Silah Savunma Endüstrisi" konularında önemli konuları kaleme alan Aydın Çetiner’in "Kapalı Denizler" isimli kendi teorisi ile yurtiçinde ve yurtdışında birçok konferanslar verdi ve Televizyon tartışma programlarında konuşmacı olarak yer aldı. MHP İstanbul İl Başkanlığı’nın Üst Yönetimde 2 dönem görev alan Aydın Çetiner, evli ve iki kız babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.(Selçuk Vurucu) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here