Ayan Kardeşlerde “Lezzet” anlatılmaz tadılır

19
Ayan Kardeşler Kasabı ve Ayan Kardeşler Izgara ve Çorba Salonu olarak Kırklareli halkına hizmet veren İsmail Ayan, Oğulları Oktay ve Olcay Ayan 21 yıldır müşterilerine et ve et ürünlerinde kaliteyi ve lezzeti bir arada sunuyor.
HABER MERKEZİ
1990 yılından bu yana Ayan Kardeşler Kasabı, 2003 yılında bu yana da Ayan Kardeşler Izgara ve Çorba Salonu olarak Kırklareli’de hizmet veren İsmail Ayan ve oğulları kaliteli, sağlıklı ve lezzetli et ürünlerini Kırklareli halkı ile buluşturmaya devam ediyor.
Ayan Kardeşler Izgara ve Çorba Salonu İşletmesi ile ilgilenen Olcay Ayan, et ürünleri konusuna hassasiyet ile yaklaştıklarını ve bu nedenle de vatandaşlar tarafından tercih edildiklerini belirterek şunları söyledi;
“Kendimize ait besi hayvanlarımızın haricinde Trakya bölgesinin köylerinden kesim amaçlı büyükbaş olarak Dana ve küçükbaş olarak Kuzu satın almaktayız. Kesim için aldığımız büyükbaşlarda dikkat ettiğimiz tek husus hayvanın genç ve erkek Dana ve olmasıdır.”
Ayan Kardeşler Kasabı hakkında bilgiler veren Olcay Ayan şunları söyledi;
“Ayan Kardeşler Kasap dükkanımızda kırmızı et çeşitlerini müşterilerimize sunuyoruz. Özellikle Dana ve Kuzu eti çeşitleri ile müşterilerimizin karşına çıkarak onlara Antrikot Et, Kuş Başı, Bonfile, Dana Kıyma çeşitlerimizi sunuyoruz. Ayrıca; Kuzu Pirzola, Dana Parça Et ve Kuzu Parça Et çeşitleri ile Sucuk satışı da yapmaktayız.”
Ayan Kardeşler Izgara ve Çorba Salonu’nda müşterilere sunulan hizmetler hakkında da bilgiler veren Olcay Ayan şunları söyledi;
“Ayan Kardeşler Izgara ve Çorba Salonumuzda tüm ızgara çeşitlerimiz mevcuttur. Köfte, Sucuk, Pirzola, Bonfile, Tavuk ızgara çeşitleri ile birlikte, İşkembe, Kelle, Mercimek, Tavuk Çorbası çeşitlerinin salonumuzda mevcuttur. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri Kelle Çorbası, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri İşkembe Çorbası yapıyoruz. Tavuk ve Mercimek Çorbasını her gün salonumuzda mevcuttur. Bunun yanında Koyun ve İnek Yoğurdu, Salata, Piyaz, Cacık ile Revani ve Kadayıf tatlı çeşitleri de salonumuzda mevcuttur.
Ayrıca; müşterilerimize paket servisimizde mevcuttur. Paket servisimizden yararlanmak isteyen müşterilerimiz paket servis hattımız olan 214 96 95 nolu telefonumuza siparişlerini verebilirler.”
* “Et ürünlerimizi özen göstererek hazırlıyoruz”
Et mamulleri konusuna büyük titizlik ve hassasiyet ile yaklaştıklarını belirten Olcay Ayan, kaliteli ve sağlıklı etin hammaddesi olan besili Dana seçimini çok iyi yaptıklarını ve bu konuda iddialı olduklarını ifade ederek şunları kaydetti; 
“Kendimiz özel ile seçtiğimiz büyük ve küçükbaş hayvanlar ile kendi kasabımızda özenle etimizi hazırlıyoruz. Bizim bu özenli ve hijyenik bir biçimde verdiğimiz hizmet insanlarımızın dikkatini çekiyor ve bizim gibi düşünüyor olmalılar ki Ayan Kardeşler kalitesi ve lezzetini tercih ediyorlar.”
* “Lezzet anlatılmaz tadılır”
Başta Trakya olmak üzere tüm Türkiye’de büyük bir üne sahip olan Kırklareli Köftesi’nde iddialı olduklarını belirten Olcay Ayan, Ayan Kardeşlerin Izgara Köftesi hakkında şunları kaydetti; 
“Izgara Köftemizi Kuzu ve Dana eti karışımından yapıyoruz. Köfte yapımında kullanılan Ekmek ve Soğan yine bu karışımızın içinde mevcut, bilindiği üzere lezzet severler bakımından Kırklareli Köftesi oldukça meşhur, bunun yanında kesim için büyük ve küçükbaş hayvanlarımızı kendimizin seçmesi ve iyi etin nasıl olduğunu bilmemiz köftemizin lezzetinin bir başka tarifidir. Köftemizde kullandığımız malzemeler dışında herhangi bir katkı maddesi kullanmıyoruz. Izgara Köfte konusunda iddialıyız. Bana göre lezzet anlatılmaz tadılır. Kırklareli halkını her zaman lezzetimizi tatmaya davet ediyoruz.
Ayan Kardeşler olarak et ürünleri konusunda Kırklareli halkına hak ettikleri kalite ve hizmeti sunduğumuzu inanıyorum. Bu kaliteli hizmeti Kırklareli halkına daima sunmaya devam edeceğiz.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.