“Ayakta durmaya çalışıyoruz”

21
Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbolu 1. Liginde mücadele eden Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Erol Gökçe, kendi evinde karşılaştıkları Şanlıurfa Özel İdare Spor Kulübü’ne 58-77 mağlup olduklarını söyledi.
HABER MERKEZİ
Takımdaki sporcu sayısının 7 kişi olduğunu hatırlatan Gökçe, çıktıkları maçların ilk 2 periyodunda galip, son 2 periyodun da ise mağlup olduklarını ifade ederek; “Kısıtlı bir kadroya sahibiz. Çıktığımız bütün maçlarda ilk 2 periyotta galip geliyoruz. Daha sonrasında sporcularımızı dinlendiremediğimiz için son 2 periyotlarda da mağlup oluyoruz. Takımımız da 1’i İstanbul’dan bir diğeri ise Çorlu’dan gelen 2 tane gönüllü sporcumuz var. Dolayısıyla bu sporcularımızla antrenman yapamıyoruz. Ligin 2. devresinde bir kaynak bulduğumuz taktirde başka takımlara kiralık olarak verdiğimiz 4 sporcumuzu geri almak istiyoruz. Kiralık olarak verdiğimiz 4 kişi bizim en iyi sporcumuz. Onları takıma yeniden kazandırdığımız taktirde ligde bizi yenebilecek bir takım yok. En azından bu yıl ligde kalmak için mücadele edeceğiz” dedi.
Bu hafta sonu Bursa Osmangazi Belediyespor ile karşılaşacaklarını belirten Gökçe, kulübün maddi sıkıntıları dolayısıyla büyük zorluk çektiklerini söyledi.
Bursa’daki maç için tekerlekli sandalyeleri 2’şerli olarak otobüs ile önden gönderdiğini vurgulayan Gökçe; “Kulübün maddi sıkıntıları dolayısıyla büyük zorluklar çekiyoruz. Üzüntü içerisindeyiz ancak buna rağmen mücadelemize devam ediyoruz. Bursa’daki maçımız için tekerlekli sandalyeleri her gün 2’şerli olarak Bursa’ya gönderiyoruz. Maç için sporcularımızı da Bursa’ya otobüsle göndereceğiz. Maçın ardından sandalyeleri yine her gün 2’şerli olarak bize geri gönderecekler. Takımın son durumu bu şekilde. Gardımız düştü. Ligde 10. sıraya geriledik” şeklinde konuştu. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here